herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Projekty i fundusze RIIJST Projekt „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST”
Projekt „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST” Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak   
środa, 13 lipca 2011
 

logo_riijst

 

     Projekt „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST” jest kontynuacją i rozszerzeniem projektu „e-świętokrzyskie Rozbudowa Infrastruktury Informatycznej” zrealizowanego przez Województwo Świętokrzyskie i 13 partnerów z Województwa Świętokrzyskiego ze środków ZPORR. Obecny projekt jest realizowany wspólnie ze 106 Partnerami – jednostkami samorządu terytorialnego z Województwa Świętokrzyskiego (Gminy i Powiaty).

 


      Celem nadrzędnym Projektu „e-świętokrzyskie rozbudowa Infrastruktury Informatycznej JST” jest podniesienie bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych w JST a także stworzenie nowoczesnego systemu wspomagającego zarządzanie jednostkami samorządowymi wraz z elektronicznym systemem obiegu dokumentów dla Jednostek Samorządu Terytorialnego w całym Województwie Świętokrzyskim.
      Dzięki realizacji tego projektu każdy Urząd Gminy czy Powiatu stanie się nowoczesnym urzędem w pełni odpowiadającym kierunkom rozwoju e-administracji w Polsce i Europie.
      Jednocześnie trzeba powiedzieć, że założenia tego projektu w pełni odpowiadają zmianom wprowadzanym przez Ustawę o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne, a więc umożliwi samorządom Województwa Świętokrzyskiego pełna realizacją zadań wynikających z tej ustawy.
Projekt jest finansowany ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 - 2013.

źródło: http://www.e-swietokrzyskie.pl/riijst/

baner

Poprawiony: środa, 13 lipca 2011