herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności
Pierwszy etap naboru kandydatów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych dobiega końca Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
wtorek, 25 czerwca 2024
 

herbW ramach tegorocznego naboru chęć podjęcia nauki w szkołach prowadzonych przez Powiat Buski zadeklarowało dotychczas 472 kandydatów. Spośród wszystkich kandydatów ok. 80% to kandydaci z Powiatu Buskiego, natomiast ok. 20% to osoby spoza naszego Powiatu.

Więcej…
 
Nowelizacja ustawy pomocowej z podpisem prezydenta Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski   
piątek, 21 czerwca 2024
 

logo_suwW piątek, 7 czerwca br., prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw. Projektowana ustawa przedłuża legalność pobytu obywateli Ukrainy do 30 września 2025 r. i wprowadza szereg zmian w zakresie narzędzi wsparcia uchodźców.

Kluczową zmianą jest kontynuowanie jednej formy zakwaterowania uchodźców - w obiektach, prowadzonych na polecenie wojewodów. Tym samym z dniem 30 czerwca br. zakończy się wsparcie, oferowane dotychczas na podstawie art. 13, polegające na zapewnieniu świadczenia pieniężnego gospodarzom, którzy na własny koszt udzielali zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy w lokalach prywatnych.

Więcej…
 
Obwieszczenie Marszałka Województwa Świętokrzyskiego o przystąpieniu do sporządzenia Planu zagospodarowania przestrzennego województwa świętokrzyskiego. Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Dorota Szymańska   
czwartek, 13 czerwca 2024
 

herb_woj_swietokrzyskiego

OBWIESZCZENIE
MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

o przystąpieniu do sporządzenia Planu zagospodarowania przestrzennego województwa świętokrzyskiego.

 

Na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023 r. poz. 977 ze zm.) oraz art. 39 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 3 ust. 1 pkt 14 i art. 46 ust. 1 pkt 1 oraz art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r. poz. 1094 ze zm.)

zawiadamiam

o podjęciu przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego uchwały Nr LVI/685/23 z dnia 30 stycznia 2023 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia Planu zagospodarowania przestrzennego województwa świętokrzyskiego.
Jednocześnie wszczęto postępowanie w sprawie przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, w tym sporządzenia Prognozy oddziaływania na środowisko dla projektu Planu zagospodarowania przestrzennego województwa świętokrzyskiego.

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2024
Więcej…
 
Nabór kandydatów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych Powiatu Buskiego rozpoczęty Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
piątek, 24 maja 2024
 

herbUczniowie klas ósmych szkół podstawowych mogą ubiegać się o przyjęcie do ogólnodostępnych i specjalnych liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I stopnia prowadzonych przez Powiat Buski.

Aktualna oferta edukacyjna naszych szkół obejmuje zarówno kierunki już sprawdzone i cieszące się dużym zainteresowaniem, jak i nowości.

Poprawiony: piątek, 24 maja 2024
Więcej…
 
Zaproszenie do zapoznania się z artykułem o osobach niewidomych i niedowidzących w miejscu pracy Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Krzysztof Welenc   
piątek, 24 maja 2024
 

niewidomiPortal praca.pl całkiem niedawno opublikował artykuł o osobach niewidomych i niedowidzących w miejscu pracy - ,,Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia". Jest to jedna z bardziej dyskryminowanych grup na rynku pracy, więc temat jest bardzo ważny i powinien być szeroko poruszany. Artykuł ma również zachęcić pracodawców do zatrudniania takch osób i pokazać korzyści z tego płynące.

Poprawiony: piątek, 24 maja 2024
Więcej…
 
Życzenia z okazji Dnia Dziecka Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
czwartek, 23 maja 2024
 

herbDrogie Dzieci!

Dzień Dziecka to jeden z najpiękniejszych dni w roku.

W tym dniu wszystkim dzieciom, tym małym i tym większym, życzymy:

odwagi, byście pewnie kroczyli przez życie,

dużo nadziei na lepsze jutro,

cierpliwości, abyście wytrwale dążyli do wyznaczonych celów,

miłości, która dodaje skrzydeł,

zdrowia, bo zawsze jest na wagę złota,

dobrych przyjaciół, aby podzielali Waszą radość, a współczuli w trudnych chwilach,

dużo szczęścia, niech towarzyszy Wam każdego dnia.

Żyjcie tak, aby każdy dzień był wyjątkowy i po latach wspominany z wielką radością.


Stanisław Klimczak

Wiesław Skop

Jerzy Kolarz

Wicestarosta Buski

Przewodniczący Rady Powiatu

Starosta Buski

 

kwiatki1kwiatki2

Poprawiony: czwartek, 23 maja 2024
 
Podpisanie umów na realizację zadań inwestycyjnych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Edycja 8 Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
wtorek, 21 maja 2024
 

zajawkaW dniu 21.05.2024 r. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju – Krzysztof Tułak w obecności władz Powiatu Buskiego - Starosty Jerzego Kolarza i Wicestarosty Stanisława Klimczaka, Przewodniczącego Rady Powiatu Wiesława Skopa oraz Radnego Rady Powiatu Członka Zarządu Powiatu w Busku-Zdroju Tomasza Mierzwy oraz Pana Roberta Książka - Menadżera ds. rozwoju relacji społecznych BGK, jak też Burmistrza Gminy Pacanów i Z-cy Wójta Gminy Solec - Zdrój podpisał umowy z Wykonawcami wybranymi w postępowaniu przetargowym - firmą Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych FART Sp. z o.o. reprezentowaną przez Prezesa Pana Mirosława Szczukiewicza oraz Przedsiębiorstwem Drogowym Sp. z o.o. DYLMEX – INWESTYCJE Sp.k. reprezentowa-nym przez Prezesa Pana Tomasza Dyla na realizację zadań inwestycyjnych pn.: Przebudowa drogi powiatowej Nr 1077T Pacanów – Karsy Duże oraz Modernizacja dróg powiatowych: Nr 1008T , Nr 1001T, Nr 1053T na terenie Gmin Gnojno, Busko – Zdrój i Solec – Zdrój, w ramach dofinansowania otrzymanego z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Edycja 8.

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2024
Więcej…
 
Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
poniedziałek, 20 maja 2024
 

plakatW dniach 4 - 7 czerwca br. w godz. 10:00 – 16:00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju al. Mickiewicza 15 od strony północnej Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach przeprowadzi bezpłatne badania w CYTOMAMMOBUSIE.

 Zapraszam Panie na badania profilaktyczne – mammografię i cytologię. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

 

Jerzy Kolarz

Starosta Buski

Poprawiony: poniedziałek, 20 maja 2024
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 156