herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności
Powiat Buski otrzymał promesę w kwocie 1 300 000,00 zł na zabytki Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
piątek, 29 września 2023
 

fotoDzisiaj o godz. 12:00 w Busku-Zdroju miało miejsce uroczyste wręczenie promesy na odnowę zabytków w Powiecie Buskim. W spotkaniu uczestniczyli Poseł RP Bartłomiej Dorywalski, ksiądz Dziekan dekanatu buskiego Proboszcz Parafii pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju dr Andrzej Jankoski oraz Starosta Buski Jerzy Kolarz.

Poprawiony: piątek, 29 września 2023
Więcej…
 
Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
czwartek, 21 września 2023
 

Oferta realizacji zadania publicznego pn.

X Jubileuszowy Przegląd Twórczości Ludowej „Jesień z Folklorom" czyli mnzyka łączy pokolenia

zaproponowanego do realizacji przez

Stowarzyszenie „Diamenty Powiśla"

Więcej…
 
Oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Nr 0080T Sielec przez wieś Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
wtorek, 19 września 2023
 

fotoDnia 14 września 2023 r. o godz. 1230 odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Nr 0080T Sielec przez wieś. Przedmiotowy odcinek drogi znajduje się w miejscowości Sielec na terenie gminy Wiślica.

Więcej…
 
Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
czwartek, 14 września 2023
 

Honorowy tytuł Starosta 25-lecia dla Jerzego Kolarza Starosty Buskiego12 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie na Zgromadzeniu Jubileuszowym Związku Powiatów Polskich Starosta Buski Jerzy Kolarz otrzymał honorowy tytuł STAROSTA 25-lecia 1999-2023.

Poprawiony: czwartek, 14 września 2023
Więcej…
 
Byliśmy na Dożynkach Wojewódzkich Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
środa, 13 września 2023
 

fotoDelegacja wieńcowa z miejscowości Stary Korczyn w Gminie Nowy Korczyn reprezentowała Powiat Buski na XXIII Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się 10 września br. w Parku Etnograficznym w Tokarni.

Więcej…
 
Tegoroczne Święto Plonów już za nami Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
wtorek, 05 września 2023
 

Foto zajawkaW imieniu Organizatorów Dożynek Powiatowo - Gminnych Solec-Zdrój 2023, którymi byli: Zarząd i Rada Powiatu w Busku-Zdroju oraz Wójt i Rada Gminy Solec-Zdrój, dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Święcie Plonów w dniu 27 sierpnia br. w Solcu-Zdroju.
Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła tego dnia wielu mieszkańców całego powiatu, kuracjuszy oraz licznych gości.

 

Poprawiony: czwartek, 07 września 2023
Więcej…
 
Nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazał do publikacji: Krzysztof Welenc.   
środa, 23 sierpnia 2023
 

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego edycja 2024. Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Adresatami Programu są:

  1. dzieci do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  2. osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie:
    a) o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
    b) o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo
    c) traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Więcej…
 
Ankieta preferencji przewozowych pasażerów w województwie świętokrzyskim Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazał do publikacji: Kamil Stępień.   
środa, 23 sierpnia 2023
 

umws_naglowek_znak_plZapraszamy wszystkich do udziału w anonimowym badaniu ankietowym dotyczącym preferencji przewozowych pasażerów w województwie świętokrzyskim.

Celem badania jest ocena sytuacji rynkowej na poszczególnych kierunkach (liniach) komunikacyjnych w transporcie publicznym oraz analiza zapotrzebowania na przewozy dla poszczególnych linii komunikacyjnych a także, dostosowanie istniejącego systemu komunikacji publicznej do potrzeb społecznych województwa świętokrzyskiego.

Wyniki przedmiotowego badania zostaną wykorzystane do opracowania analizy transportowej, która dostarczy informacji na temat preferencji przewozowych pasażerów oraz jakości transportu publicznego w województwie.

Uzyskane informacje pozwolą na poprawę dotychczas świadczonych usług poprzez określenie i wprowadzenie oczekiwanych standardów usług przewozowych w transporcie zbiorowym.

 

Ankieta preferencji przewozowych pasażerów

Poprawiony: środa, 23 sierpnia 2023
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 154