herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego na rok 2023 Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor tekstu: Wydział Edukacji.   
piątek, 24 lutego 2023
 

3W dniu 22 lutego 2023 roku na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju, Jerzy Kolarz Starosta Buski, w obecności Stanisława Klimczaka Wicestarosty Buskiego oraz Członków Zarządu Powiatu: Wiesława Marca i Jerzego Kordosa, wręczył Stypendium Sportowe Starosty Buskiego Dominice Pawełczyk - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego Miłek Wiślica trenującej bilard. Wnioskodawcą był Pan Szczepan Sekuła Prezes Klubu i jeden z trenerów Dominiki.

Więcej…
 
15 maja rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor tekstu: Wydział Edukacji.   
czwartek, 23 lutego 2023
 

herbZgodnie z Harmonogramem rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 określonym przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty od 15 maja 2023 r. do 21 czerwca 2023 r. absolwenci szkół podstawowych mogą ubiegać się o przyjęcie do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

 

W Powiecie Buskim rekrutacja do ogólnodostępnych szkół ponadpodstawowych odbywa się za pośrednictwem strony internetowej:

https://nabor.pcss.pl/buskozdroj/szkolaponadpodstawowa/

 

UWAGA:

W Powiecie Buskim można się ubiegać o przyjęcie do maksymalnie 3 szkół ponadpodstawowych, ale można wybrać nieograniczoną liczbę oddziałów w tych szkołach, tzn. w każdej z trzech szkół można wybrać tyle oddziałów, ile szkoła ma w swojej ofercie. Istotną rolę odgrywa to, w jakiej kolejności kandydat wybiera oddziały. Szkoła wybrana jako pierwsza to ta, do której najbardziej kandydat chce się dostać, ostatnia to ta, na której najmniej mu zależy.

Więcej…
 
Rekrutacja uczniów do szkół specjalnych w Powiecie Buskim na rok szkolny 2023/2024 Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor tekstu: Wydział Edukacji.   
czwartek, 23 lutego 2023
 

herbDrodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

Uprzejmie informuję, że w Powiecie Buskim rekrutacja do szkół specjalnych prowadzona jest w systemie tradycyjnym. Uczeń ubiegający się o przyjęcie do szkoły specjalnej w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym musi posiadać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno -  Pedagogiczną.

Więcej…
 
Nagrody i puchary rozdane Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
wtorek, 20 grudnia 2022
 

12W dniu 15 grudnia 2022 roku odbyło się wręczenie pucharów w ramach Turnieju Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego o tytuł „Najlepsi w sporcie” oraz nagród Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury Fizycznej. Nagrody wręczył Jerzy Kolarz Starosta Buski wraz ze Stanisławem Klimczakiem Wicestarostą Buskim.

Poprawiony: wtorek, 20 grudnia 2022
Więcej…
 
Powiat Buski przystępuje do projektu edukacyjnego "Dziś uczeń - jutro student" przygotowującego przyszłych maturzystów do podjęcia studiów wyższych Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
piątek, 04 listopada 2022
 

podpisanie_listu_1W dniu 3 listopada 2022 r. Jerzy Kolarz - Starosta Buski podpisał wraz z Renatą Janik Wicemarszałkiem Województwa Świętokrzyskiego i prof. dr hab. inż. Zbigniewem Korubą rektorem Politechniki Świętokrzyskiej list intencyjny w sprawie deklaracji współpracy w ramach projektu „Dziś uczeń – jutro student”. Projekt będzie realizowany również we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Więcej…
 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor   
poniedziałek, 10 października 2022
 

zyczenia

 
Powołanie dyrektorów jednostek oświatowych Powiatu Buskiego na nowe kadencje Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
wtorek, 30 sierpnia 2022
 

Przewodniczący Rady Powiatu oraz ustępujący i nowo powołani dyrektorzy ZSTiO i SOSW w BroninieW dniu 26 sierpnia br., podczas sesji Rady Powiatu w Busku - Zdroju, odbyło się uroczyste powierzenie stanowisk dyrektorów pięciu jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Buski. Andrzej Gądek Przewodniczący Rady Powiatu, Jerzy Kolarz Starosta Buski oraz Stanisław Klimczak Wicestarosta Buski, wręczyli akty powierzenia stanowisk dyrektora na pięć kolejnych lat szkolnych kandydatom wyłonionym w drodze konkursów. W trzech powiatowych jednostkach oświatowych akceptację komisji konkursowych uzyskali dotychczasowi dyrektorzy:

  1. Pan Andrzej Bilewski – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju,
  2. Pan Sylwester Pałka – Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  3. Pan Grzegorz Wojciechowski – Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Busku – Zdroju.
Poprawiony: wtorek, 30 sierpnia 2022
Więcej…
 
PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA W BUSKU - ZDROJU Z NOWYMI UPRAWNIENIAMI DO DIAGNOZOWANIA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Mariola Prędka.   
wtorek, 02 sierpnia 2022
 

herblogo_poradnia


PORADNIA PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA W BUSKU - ZDROJU Z NOWYMI UPRAWNIENIAMI DO DIAGNOZOWANIA DZIECI NIESŁYSZĄCYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH


Uprzejmie informujemy, że Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Busku - Zdroju, mieszcząca się przy ul. Bohaterów Warszawy 120, z dniem 28 lipca 2022 r., uzyskała uprawnienia do diagnozowania i orzekania dzieci i uczniów niesłyszących i słabosłyszących.

 

Buska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna została wskazana jako właściwa do prowadzenia w/w badań przez Kazimierza Mądzika Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach na wniosek Jolanty Zdziarskiej dyrektora Poradni oraz przy akceptacji Zarządu i Rady Powiatu w Busku - Zdroju.

 

Dodatkowe uprawnienia pozwolą na łatwiejszy dostęp do diagnozowania i orzekania dzieci niesłyszących i słabosłyszących, które dotychczas korzystały z takich usług w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej.

 

Wobec powyższego wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Busku - Zdroju, ul. Bohaterów Warszawy 120, tel. 41-234-56-73.

 

Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej
w Busku – Zdroju

Jolanta Zdziarska
               Starosta Buski

Jerzy Kolarz
Poprawiony: wtorek, 02 sierpnia 2022
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10