herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport
Komunikat Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej ws. pracowników młodocianych Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Renata Krzemień   
poniedziałek, 16 marca 2020
 

W związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, zalecamy pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów będących młodocianymi pracownikami, zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego, z obowiązku świadczenia pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, z późn. zm.).

Informujemy, że prowadzone są prace legislacyjne mające na celu wliczenie okresu zawieszenia zajęć w szkołach do okresu, za jaki pracodawcom, którzy zawarli umowę z uczniami-młodocianymi pracownikami, przysługuje dofinansowanie kosztów kształcenia.

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja/komunikat-ministra-rodziny-pracy-i-polityki-spolecznej-oraz-ministra-edukacji-narodowej-ws-pracownikow-mlodocianych

Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2020
 
Uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
czwartek, 12 marca 2020
 

Społeczność szkolna podczas akademii poświęconej żołnierzom wyklętymDnia 3 marca 2020 roku w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia  Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Poprawiony: czwartek, 12 marca 2020
Więcej…
 
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Renata Krzemień   
środa, 11 marca 2020
 

herb

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

więcej informacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

źródło: https://www.gov.pl/

 
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Mariola Prędka.   
czwartek, 05 marca 2020
 

Ulotka informacyjna dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Poprawiony: czwartek, 05 marca 2020
 
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego na 2020 rok wręczone Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
środa, 29 stycznia 2020
 

Członkowie Zarządu z Laureatką Stypendium SportowegoW dniu 23 stycznia 2020 roku podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju miała miejsce miła uroczystość: wręczenie Stypendium Sportowego Starosty Buskiego.

Więcej…
 
OGŁOSZENIE O KONKURSIE NA STANOWISKO DYREKTORA PLACÓWKI OŚWIATOWEJ Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Urszula Markiewicz.   
poniedziałek, 27 stycznia 2020
 

OGŁOSZENIE O KONKURSIE NA STANOWISKO DYREKTORA
PLACÓWKI OŚWIATOWEJ

Powiat Buski ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju, al. Mickiewicza 21.

Więcej…

 
Nasi uczniowie odwiedzili siedzibę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
piątek, 10 stycznia 2020
 

ZajawkaW dniu 19 grudnia 2019 r., korzystając z zaproszenia Pana Czesława Siekierskiego posła na Sejm RP, kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami z trzech buskich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat, tj.: Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, wzięła udział w wycieczce do Warszawy.

Więcej…
 
Lekcje z klimatem! Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
poniedziałek, 23 grudnia 2019
 

20191121_090123Zmiany klimatu są jednym z największych wyzwań XXI wieku, bowiem mają ogromny wpływ na ludzi i przyrodę oraz są odczuwalne na całym świecie. Zmiana klimatu ma związek z emisją gazów cieplarnianych, do powstawania których przyczynia się w znacznym stopniu działalność człowieka. Niezbędna jest zatem edukacja społeczeństwa dotycząca klimatu, jego zmian oraz możliwości zapobiegania im. Bardzo ważna jest również wiedza, jak za pomocą codziennych dobrych nawyków zmniejszać wpływ człowieka na globalne ocieplenie i jak chronić środowisko naturalne.

Poprawiony: poniedziałek, 23 grudnia 2019
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 26