Strona główna Projekty i fundusze POKL 2013 ROZPOCZĘCIE REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO
ROZPOCZĘCIE REALIZACJI PROJEKTU EDUKACYJNEGO Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Monika Dziarmaga.
środa, 20 listopada 2013

stopka

W październiku 2013 r., na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego w Kielcach, rozpoczęła się realizacja Projektu edukacyjnego „Dodatkowe umiejętności praktyczne i wiedza – szansą na sukces zawodowy” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Głównym założeniem Projektu jest podniesienie wiedzy i umiejętności zawodowych u uczniów techników w Zespołach Szkół prowadzonych przez Powiat Buski:

1. Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju,
  2. Technikum nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku – Zdroju,
  3. Technikum nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju.

W Projekcie planowane są zróżnicowane formy wsparcia dla młodzieży, która niebawem wkroczy na rynek pracy, mające na względzie właściwe ich pokierowanie w wyborach dokonywanych na drodze zawodowej. Z tego względu wsparciem zostaną objęci w pierwszej kolejności uczniowie klas czwartych, którzy niebawem jako absolwenci będą dokonywać pierwszych istotnych wyborów zawodowych.

W Projekcie zaplanowano n/w formy wsparcia:

1. Realizowane w 10 różnych obszarach zawodowych warsztaty pozalekcyjne (mechaniczne, hotelarskie, ekonomiczne, gastronomiczne, matematyczne, języka angielskiego, języka niemieckiego, informatyczne, budowlane, geodezyjne). Warsztaty te mają na celu podniesienie umiejętności i wiedzy matematycznej oraz kompetencji i umiejętności informatycznych ze szczególnym uwzględnieniem ICT w specjalizacjach zawodowych. Ponadto zwiększą umiejętność sprawnego posługiwania się językiem obcym  ze szczególnym uwzględnieniem specjalistycznego słownictwa zawodowego.
  2. Staże zawodowe oraz kursy zawodowe (kurs barmana-baristy, nauki jazdy kategorii B, obsługi wózków widłowych) podnoszące kompetencje zawodowe młodzieży.
  3. Doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe, które wesprze uczniów we właściwym wyborze zawodu, drodze dalszego kształcenia i podniesie umiejętności poruszania się po rynku pracy.

Niebawem rozpocznie się rekrutacja uczestników Projektu. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w Projekcie oraz do zgłaszania się do udziału w Projekcie. Więcej informacji można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju oraz w w/w Szkołach.

naglowek

Poprawiony: środa, 20 listopada 2013