Powiat Buski zrealizował projekt z dofinansowaniem unijnym Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec
poniedziałek, 14 sierpnia 2023

logotypy

Dobiegła końca realizacja projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej Powiatu Buskiego - Termomodernizacja budynków oświatowych”.

Projekt obejmował trzy zadania:

Zadanie 1. Poprawa efektywności energetycznej budynku szkoły Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju Al. Adama Mickiewicza 23

01   011

Tablica pamiątkowa - budynek szkoły ZST-I w Busku-Zdroju, fot. Tadeusz Sempioł

Zadanie 2. Poprawa efektywności energetycznej budynku internatu Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju Al. Adama Mickiewicza 23

02     022

Zadanie 3. Poprawa efektywności energetycznej budynku internatu I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju Al. Adama Mickiewicza 21

03

W w/w zadaniach projekt obejmował wymianę instalacji c.o., montaż pompy ciepła, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz malowanie elewacji farbą termiczną.

Na powyższe zadania Powiat Buski otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 12.1 "Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej – REACT-EU" Osi 12 "REACT-EU dla Świętokrzyskiego".

Współfinansowanie projektu przez Unię Europejską stanowiło 85% kwoty całkowitych wydatków kwalifikowalnych dla wymienionych wyżej zadań, co wyniosło w sumie 2 304 020,24 zł.

Wartość projektu: 2 710 612,05 zł.

W związku z realizacją tego projektu Powiat Buski zaplanował następujące wskaźniki do osiągnięcia:
    - po pierwsze zmniejszenie zużycia energii w stosunku rocznym średnio o 61,59%,
    - po drugie ograniczenie emisji gazów, w tym emisji dwutlenku węgla, co będzie z korzyścią dla środowiska, szacowany spadek gazów cieplarnianych [TCO2] 221,65.

Projekt obejmował trzy zadania:

FOTO

01 Tablica pamiątkowa - budynek szkoły ZST-I w Busku-Zdroju, fot. Tadeusz Sempioł

FOTO

02 Tablica pamiątkowa - budynek internatu ZST-I w Busku-Zdroju, fot. Tadeusz Sempioł

FOTO

03 Tablica pamiątkowa - budynek internatu I LO w Busku-Zdroju, fot. Tadeusz Sempioł

Wartość projektu: 2 710 612,05 zł.

- po pierwsze zmniejszenie zużycia energii w stosunku rocznym średnio o 61,59%,

- po drugie ograniczenie emisji gazów, w tym emisji dwutlenku węgla, co będzie z korzyścią               dla środowiska, szacowany spadek gazów cieplarnianych [TCO2] 221,65.

Poprawiony: poniedziałek, 14 sierpnia 2023