Strona główna Projekty i fundusze SPPW Solary „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego” – przystąpienie do projektu.
„Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego” – przystąpienie do projektu. Drukuj
Opublikował: Piotr Cira
poniedziałek, 08 lipca 2013

swiss

W dniu 17.06.2013r. Powiat Buski przystąpił w charakterze partnera do projektu pod nazwą „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego”. Projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej, jest realizowany w ramach porozumienia partnerskiego gmin z terenu powiatów buskiego i pińczowskiego, którego Liderem jest Gmina Busko-Zdrój.

W ramach projektu Powiat Buski planuje zrealizować montaż instalacji kolektorów słonecznych do wspomagania przygotowania ciepłej wody użytkowej:
-  w budynku Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku-Zdroju przy ul. Kusocińskiego 3;
- w budynku głównym Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju przy ul. Bohaterów Warszawy 67.

Planowane roboty mają na celu całoroczne podgrzewanie ciepłej wody użytkowej w w/w obiektach użyteczności publicznej poprzez efektywne wykorzystanie w tym procesie energii słonecznej.

Harmonogram realizacji inwestycji obejmuje lata 2014 -2015.