Strona główna Projekty i fundusze SPPW Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Ilona Marrzec
poniedziałek, 08 lipca 2013

"Podniesienie jakości usług świadczonych w Domu Pomocy Społecznej w Zborowie, powiat buski, poprzez tworzenie lokali aktywizujących, pracowni terapii zajęciowych pomieszczeń rehabilitacji leczniczej wraz z zakupem wyposażenia oraz podniesienie kwalifikacji personelu"

swiss

W dniu 21.06.2013 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Powiat Buski podpisał umowę o dofinansowanie projektu nr PL33/SPPW/IiII/Nr11/2012 „Podniesienie jakości usług świadczonych w Domu Pomocy Społecznej w Zborowie, powiat buski, poprzez tworzenie lokali aktywizujących pracowni terapii zajęciowych pomieszczeń rehabilitacji leczniczej wraz z zakupem wyposażenia oraz podniesienie kwalifikacji personelu” w ramach Projektu nr KIK/57 ”Podniesienie jakości usług świadczonych w Jednostkach Organizacyjnych Pomocy Społecznej w celu wzmocnienia podmiotowości i aktywności życiowej podopiecznych” realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, priorytet 4 Rozwój społeczny i zasobów ludzkich, Obszar tematyczny: Ochrona Zdrowia.

Projekt jest odpowiedzią na kształtujące się trendy demograficzne w powiecie buskim,  wykazujące starzenie się społeczeństwa i pogarszanie stanu jego zdrowia w perspektywie lat 2010-2035. Projekt składa się z  dwóch komponentów :

Komponent I: Roboty budowlane rozbudowy poddasza budynku DPS, mająca na celu powiększenie powierzchni budynku wraz z wyposażeniem powstałych pomieszczeń. Umożliwi to zwiększenie efektywności i liczebności zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych oraz efektywniejszego świadczenia usług i opieki nad podopiecznymi. Powstanie 7 lokali aktywizujących dla 22 osób, jako alternatywa umieszczenia w domu pomocy społecznej.

Komponent II: Doskonalenie zawodowe personelu medycznego i merytorycznego w celu świadczenia kompleksowej i fachowej opieki nad podopiecznymi oraz prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Dofinansowanie projektu z środków szwajcarskich wyniesie do 85% wydatków kwalifikowanych, przewidywane zakończenie realizacji rzeczowej inwestycji planowane jest do 10.05.2015 r.

Adres internetowy Instytucji Realizującej: