herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Zaproszenie na międzynarodową konferencję gospodarczą
Zaproszenie na międzynarodową konferencję gospodarczą Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
wtorek, 31 października 2023
 

logoW dniu 22 listopada 2023 r. (środa), w godz. 10:00-16:00, w Piramidzie (Oaza Spokoju Grzybów) k. Staszowa odbędzie się międzynarodowa konferencja gospodarcza „Polska-Ukraina-Świętokrzyskie. Przestrzeń dla wspólnego biznesu”.

 

Organizatorem konferencji jest Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza Przedstawicielstwo w Kielcach wraz z Europejską Agencją Rozwoju, a Partnerem - Bank Gospodarstwa Krajowego, PKO Bank Polski, Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak Sp. z o.o., Progress Eco S.A., Nolen Sp. z o.o., Cass Construction and Steel Structers Sp. z o.o. oraz inne zaangażowane podmioty.

Wydarzenie zostało już objęte patronatem przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Świętokrzyski Klaster Kompetencji, Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju, Staszowskie Centrum Przedsiębiorczości, Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej, Stowarzyszenie Aktywność Współpraca Rozwój.

Konferencja adresowana jest do biznesu ukraińskiego planującego rozwój swojej działalności gospodarczej poza granicami Ukrainy; osób które obecnie przebywają w Polsce i chciałyby ulokować swoje przedsiębiorstwo w woj. świętokrzyskim; Polaków i Ukraińców, którzy chcą nawiązać relacje biznesowe w Polsce lub w Ukrainie.

Podczas konferencji możliwe będzie nawiązanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami obu krajów oraz władzami samorządowymi, prezentacja możliwości współpracy oraz potencjału województwa świętokrzyskiego.

Dzięki zainteresowaniu środowiska biznesowego z Ukrainy możliwościami inwestycyjnymi na terenie naszego województwa mogą powstać nowe miejsca pracy, wpłynąć środki do lokalnych budżetów, może poprawić się wizerunek i atrakcyjność świętokrzyskich miejscowości.

Podczas konferencji zostanie zainaugurowane otwarcie polsko-ukraińskiego portalu gospodarczego www.wrotabiznesu.pl, w którym zostaną zaprezentowane możliwości inwestycyjne oraz potencjał województwa świętokrzyskiego. Portal będzie reklamowany w kraju oraz w Ukrainie.

Zapraszamy do udziału w konferencji przedstawicieli lokalnych władz samorządowych oraz biznesu. Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja za pomocą formularza rejestracyjnego konferencji:

http://wrotabiznesu.pl/konferencja/

Istnieje możliwość włączenia się w organizację konferencji lub powstanie i promocję świętokrzyskiego portalu gospodarczego www.wrotabiznesu.pl, promującego walory gospodarcze województwa świętokrzyskiego (poszczególnych gmin). W związku z powyższym proszę o przesłanie najlepiej do 10 listopada 2023 r. informacji na temat terenów inwestycyjnych, którymi dysponuje gmina lub przedsiębiorstwa zlokalizowane na terenie gminy. Pierwsze wpisy już znajdują się na portalu. Zapraszamy również przedsiębiorstwa do publikacji na portalu informacji reklamowych skierowanych na rynek ukraiński w zakresie oferowanych własnych produktów i usług lub określenia rodzaju zainteresowania współpracą z biznesem ukraińskim. Informacje te będą zamieszczone bezpłatnie (wzory w załączniku i na stronie www.wrotabiznesu.pl). Prosimy o promocję konferencji oraz portalu w lokalnym środowisku gospodarczym i samorządowym.

Szczegółowych informacji udziela Dyrektor Przedstawicielstwa PUIG w Kielcach, Mirosław Kopik, tel. 505 060 800, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Z poważaniem

 

Mirosław Kopik

Dyrektor Przedstawicielstwa w Kielcach

Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej

 

  • PLAN KONFERENCJI (DOC) (PDF)
  • TERENY INWESTYCYJNE (DOC) (PDF)
  • ZAPROSZENIE DO PARTNERSTWA BIZNESOWEGO (DOC) (PDF)