herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Stypendium Sportowe Starosty Buskiego na rok 2022
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego na rok 2022 Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
poniedziałek, 21 lutego 2022
 

herbW dniu 18 lutego 2022 roku na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju, Jerzy Kolarz Starosta Buski, w obecności Stanisława Klimczaka Wicestarosty Buskiego oraz Członków Zarządu Powiatu: Tomasza Mierzwy, Wiesława Marca i Jerzego Kordosa, wręczył Stypendium Sportowe Starosty Buskiego Dominice Pawełczyk - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego Miłek Wiślica trenującej bilard. Wnioskodawcą był Pan Szczepan Sekuła Prezes Klubu i trener Dominiki.

Dominika Pawełczyk odnosi liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, m.in. jako juniorka zdobyła 2 medale – srebrny i brązowy i uzyskała tytuł Wicemistrzyni Polski Kobiet na Mistrzostwach Polski Kobiet, na Mistrzostwach Polski w Łodzi zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorek. Ponadto została powołana do kadry Narodowej Polski oraz do reprezentacji Polski Juniorek na Mistrzostwa Europy, które odbyły się w sierpniu 2021 na Słowenii. Została również powołana na Mistrzostwa Świata Juniorek w Austrii, na których zdobyła brązowy medal, a reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową.

Dominika będzie pobierała stypendium przez 11 miesięcy, tj. od lutego do grudnia 2022 roku. Jest to już Jej trzecie Stypendium Sportowe Starosty Buskiego. Otrzymała je również w 2020  i 2021 roku.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Autor tekstu: Edyta Gawor

Autor zdjęć: Renata Krzemień

 

Członkowie Zarządu wraz ze Stypendystką oraz Jej Trenerm

Członkowie Zarządu wraz ze Stypendystką oraz Jej Trenerm

 

 

Starosta Buski wręcza Stypendium

Starosta Buski wręcza Stypendium

Poprawiony: poniedziałek, 21 lutego 2022