Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego
Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego Drukuj
środa, 23 marca 2022

plakat informacyjnyZarząd Powiatu w Busku – Zdroju zaprasza Dyrektorów, Kadrę Pedagogiczną, Uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych oraz ich Rodziców do udziału

w Dniach Otwartych Szkół Powiatu Buskiego,

które odbędą się 11, 12 i 13 kwietnia 2022 r., codziennie w godz. 900 - 1300.

Podczas Dni Otwartych swoje oferty edukacyjne zaprezentują:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  3. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju,
  5. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie,
  6. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju (na terenie Ośrodka będzie można również zapoznać się ofertą edukacyjną i zdrowotną Zespołu Szkół Specjalnych funkcjonującego przy Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno – Rehabilitacyjnym „Górka” im. dr Szymona Starkiewicza w Busku – Zdroju).

Podczas Dni Otwartych uczniowie oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych, w tym również z kierunkami kształcenia, terminami i zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia. Ponadto przyszli uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z oficjalnymi informacjami na temat szkół, ale również porozmawiać z obecnymi uczniami i nauczycielami. Takie spotkania często najlepiej pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Podczas Dni Otwartych będzie można skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez szkoły, w tym m.in. sprawdzić się w roli geodety, informatyka, kucharza, mechanika oraz wielu innych profesji.

W Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych w Busku – Zdroju i w Broninie, które kształcą uczniów z niepełnosprawnościami, uruchomione zostaną punkty, w których będzie można zasięgnąć opinii pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku - Zdroju. Ponadto w Ośrodku w Broninie w dniu 11 kwietnia 2022 r. będzie zorganizowany dzień otwarty Punktu Konsultacyjnego dla rodziców dzieci z autyzmem oraz z innymi niepełnosprawnościami, a także dla nauczycieli pracujących z tymi uczniami.

Więcej informacji w Powiatowym Informatorze Edukacyjnym na stronie:

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ EDUKACYJNĄ SZKÓŁ POWIATU BUSKIEGO

Autor tekstu: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej

Poprawiony: środa, 23 marca 2022