herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Kosmiczne przyspieszenie w buskim ZSTiO
Kosmiczne przyspieszenie w buskim ZSTiO Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
poniedziałek, 03 stycznia 2022
 

zstioUczniowie klas hotelarskich Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju (ZSTiO) otrzymali niesamowity prezent noworoczny. Do szkoły dotarła informacja, że właśnie ta placówka, jako jedyna w mieście i jedna z dwóch w województwie będzie realizować projekt „Kosmiczni hotelarze”.


Przedsięwzięcie zaplanowano we współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego i zgodnie z nazwą działania ma wprowadzić kształcenie zawodowe na najwyższą, kosmiczną orbitę.

ROT WŚ to wieloletni, sprawdzony partner Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, dzięki któremu Szkoła zapewnia uczniom możliwość doskonalenia zawodowego w ramach licznych kursów, znacząco przy tym unowocześniając swoje wyposażenie dydaktyczne.

Sylwestrowe odliczanie miało dla Szkoły dodatkowe, symboliczne znaczenie. Początek roku 2022 w ZSTiO, to start cyklu szkoleń opartych o najbardziej zaawansowaną technologię wirtualnej rzeczywistości. Jedna z pracowni hotelarskich zostanie doposażona w gogle, manipulatory i oprogramowanie pozwalające na prowadzenie nauki zawodu z zastosowaniem metod znanych dotychczas z filmów science-fiction. Kosmiczna technologia to również kosmiczne kwoty: budżet projektu sięgnął - UWAGA - 1 310 736 złotych.

Należy dodać, że ultranowoczesne wyposażenie dydaktyczne po zakończeniu projektu przechodzi na własność Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących i będzie służyć kształceniu kolejnych roczników przyszłych hotelarzy uczących się w tej Szkole.

Autor tekstu: Grzegorz Owsiński

Poprawiony: poniedziałek, 03 stycznia 2022