Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów
Wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów Drukuj
piątek, 10 grudnia 2021

Uroczystość wręczenia Stypendiów Premiera - zdjęcie grupoweW dniu 8 grudnia 2021 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla tegorocznych stypendystów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski.

Stypendia wręczył Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Stanisław Klimczak - Wicestarosta Buski oraz członkowie Zarządu Powiatu Buskiego: Jerzy Kordos i Wiesław Marzec. W uroczystości udział wzięły Irena Sobieraj i Elżbieta Szczęsna – Kusak, Wizytatorki Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski: Andrzej Bilewski, Sylwester Pałka, Waldemar Wójcik, Agata Iwan i Małgorzata Krzysztofik - Starościak.

Stypendium Premiera przyznawane jest na wniosek organów szkoły uczniom szkół maturalnych osiągającym najlepsze wyniki edukacyjne lub szczególnie uzdolnionym w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy. W tym roku w buskich szkołach ponadpodstawowych uhonorowanych zostało 15 uczniów z 8 szkół:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki:  Julia Juda i Piotr Pająk,
  2. III Liceum Ogólnokształcące: Nikola Pompa i Katarzyna Rokita oraz Technikum Nr 1: Agata Burek i Ola Kuźnia (Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika),
  3. Technikum Nr 2: Samuel Kolarz i Kacper Lenartowicz (Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych),
  4. II Liceum Ogólnokształcące: Natalia Kowalska oraz Technikum Nr 3: Natalia Ciślak i Kinga Łyko (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego),
  5. V Liceum Ogólnokształcące Specjalne: Jolanta Gajos i Karolina Kędzierska oraz  Technikum Specjalne: Wiktoria Piotrowska i Mateusz Nowak (Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju).

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów edukacyjnych i niesłabnącej motywacji do rozwoju własnych talentów.

Foto: Tadeusz Sempioł