herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności „Lato dzieciom” Pogorzelica 19.07.2010 – 03.08.2010
„Lato dzieciom” Pogorzelica 19.07.2010 – 03.08.2010 Drukuj
Opublikował: Piotr Cira   
wtorek, 27 lipca 2010
 

1Powiat Buski, realizując Powiatową Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych, od siedmiu lat wysyła na bezpłatne kolonie letnie dzieci z niezamożnych i wielodzietnych rodzin zamieszkałych na naszym terenie. Środki na ten cel gromadzone są dzięki Balom Dobroczynnym i Koncertom Charytatywnym pn. „Razem Dzieciom”. Do tej pory, przy współpracy z wójtami gmin i Caritas Diecezji Kieleckiej na kolonie letnie w ramach akcji „Lato dzieciom” wysłaliśmy 187 dzieci.

W roku bieżącym zorganizowano wypoczynek dla 95 dzieci w wieku 7 – 13 lat. Całkowity koszt wyjazdu wyniósł 62 700,00 zł (wpływy z Balu Dobroczynnego oraz Koncertu Charytatywnego Eleni, środki z gmin powiatu buskiego – na podstawie umów z wójtami, dobrowolne wpłaty od instytucji i osób prywatnych). Wymieniona kwota w całości została przekazana na wypoczynek w Pogorzelicy k. Kołobrzegu.

„Odprawa” najmłodszych wyjeżdżających na kolonie odbyła się w dniu 19 lipca br. Dzieci i ich rodzice spotkali się z organizatorami w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, gdzie rozdano paczki na drogę, czapeczki i koszulki promujące powiat oraz identyfikatory. Następnie dwa pełne autokary wyjechały spod siedziby władz Powiatu prosto nad morze.

W spotkaniu uczestniczyły osoby czynnie zaangażowane w akcję: Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak, Sekretarz Powiatu Jerzy Służalski, Radna Rady Powiatu Bogusława Majcherczak, oraz Prezes PSS SPOŁEM Waldemar Sikora, a także pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju. Niestety zabrakło w tym gronie dyrektora PCPR Andrzeja Smulczyńskiego, który nie mógł przybyć ze względu na stan zdrowia. Wystosował on jednak kilka słów do zgromadzonych, nie zapominając o dzieciach, które, jak podkreślił rozpoczęły właśnie dwutygodniową przygodę, która w przyszłości będzie źródłem ciekawych wspomnień.

Akcja nie doszłaby do skutku, gdyby nie ludzie wielkiego serca, którzy co roku włączają się w przygotowania. Słowa uznania i podziękowania należą się wszystkim uczestnikom Balu Dobroczynnego oraz osobom, które wpłacały pieniądze na konto charytatywne PCPR.

Organizowane corocznie wyjazdy nad morze są dla dzieci atrakcją, zwłaszcza, że wiele z nich po raz pierwszy ma okazję zobaczyć polskie wybrzeże. Wypoczynek potrwa do 3 sierpnia. Należy mieć nadzieję, że pogoda dopisze i wszyscy koloniści przyjadą wypoczęci i zadowoleni.

Poprawiony: wtorek, 27 lipca 2010