herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Projekty realizowane ze środków budżetu państwa Program Aktywna tablica w szkołach prowadzonych przez Powiat Buski
Program Aktywna tablica w szkołach prowadzonych przez Powiat Buski Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor tekstu: Wydział EK.   
poniedziałek, 17 lipca 2023
 

plakatAż sześć szkół prowadzonych przez Powiat Buski będzie w 2023 r. realizować Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2022-2024 Aktywna tablica.

Wśród beneficjentów tegorocznej edycji programu są: Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, Technikum Specjalne i Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Busku-Zdroju oraz Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna i Szkoła Podstawowa Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie. Do wyżej wymienionych szkół zostaną zakupione laptop wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku, interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali. Całkowita wartość planowanego do zakupu sprzętu jest szacowana na prawie 105 tys. zł, z czego dotacja z budżetu państwa wyniesie 81 500 zł.

Doposażenie szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne przyczyni się do rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, które stanowią jedne z najważniejszych umiejętności zdobywanych przez ucznia w trakcie kształcenia. Wizualizacja przekazywanych treści podczas lekcji podnosi jej atrakcyjność, wpływa na wzrost zainteresowania uczniów danym zagadnieniem oraz skuteczność pracy dydaktycznej.

Ponadto w ramach programu nauczyciele będą uczestniczyć w konferencjach i szkoleniach z zakresu stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej.

 

Beneficjent: Powiat Buski

Wartość dofinansowania: 81 500 zł

Wartość całkowita: 104 941,99 zł

Poprawiony: niedziela, 13 sierpnia 2023