Strona główna Projekty realizowane ze środków budżetu państwa Zakup nowości wydawniczych dla szkół prowadzonych przez Powiat Buski
Zakup nowości wydawniczych dla szkół prowadzonych przez Powiat Buski Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor: Renata Krzemień.
środa, 15 marca 2023

flaga_herb_dofinanowanie

Zakup nowości wydawniczych

dla szkół prowadzonych przez Powiat Buski

W ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Powiat Buski otrzymał dotację celową z budżetu państwa w wysokości 24 000 zł na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych w:

1. I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju,
  2. III Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.

Wkład własny finansowy w wysokości 6 000 zł został zapewniony przez Powiat Buski.

Całkowity koszt zadania wynosi 30 000 zł.

Szkoły prowadzone przez Powiat Buski uczestniczące w w/w programie w 2023 r. zakupią w ramach pozyskanych środków przede wszystkim nowości wydawnicze, w tym książki historyczne poświęcone m. in. historii Polski XX w. i lektury. Ponadto zaplanowano zakup drukarki i komputerów, które uzupełnią wyposażenie szkolnych bibliotek. W ramach wspierania i rozwoju czytelnictwa zostaną zorganizowane spotkania z rodzicami uczniów poświęcone tematyce wpływu czytelnictwa na rozwój młodzieży. Projekty edukacyjne, prelekcje, kiermasze, obchody Święta Biblioteki czy inne wydarzenia kulturalne o szkolnym zasięgu będą służyć promowaniu czytelnictwa wśród uczniów. Akcja promocyjna potrwa do końca roku szkolnego 2023/2024.

Poprawiony: poniedziałek, 22 maja 2023