herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Targi Edukacyjne Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego oraz Świętokrzyskie Targi Edukacji
Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego oraz Świętokrzyskie Targi Edukacji Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
środa, 31 stycznia 2024
 

image2

herb

kuratorium_logo

Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju we współpracy ze Świętokrzyską Grupą Mediową,  Politechniką Świętokrzyską oraz Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty zapraszają Dyrektorów Szkół, Kadrę Pedagogiczną, Uczniów Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych oraz ich Rodziców do udziału w:


Dniach Otwartych Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego

które odbędą się w dniach 22, 25, 27 marca 2024 r., w godz. 900 - 1400

oraz

Świętokrzyskich Targach Edukacyjnych

które odbędą się w dniu 26 marca 2024 r., w godz. 900 - 1400

 

Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego oraz Świętokrzyskie Targi Edukacyjnych organizowane są we współpracy ze Świętokrzyską Grupą Mediową, Politechniką Świętokrzyską oraz Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty. W ramach tej współpracy przygotowaliśmy dla uczniów z Powiatu Buskiego oraz Województwa Świętokrzyskiego szereg wydarzeń promujących edukację, zarówno na poziomie ponadpodstawowym, jak i wyższym.

Dni Otwarte (…) skierowane są głównie do uczniów szkół podstawowych, natomiast dla uczniów szkół ponadpodstawowych proponujemy udział w Świętokrzyskich Targach Edukacyjnych.

Oba w/w wydarzenia poświęcone są prezentacji bogatej oferty edukacyjnej, zarówno ze strony renomowanych uczelni wyższych, jak i znakomitych szkół średnich z naszego regionu. Dni Otwarte (…) oraz Targi (…) będą idealną okazją dla wszystkich osób zainteresowanych rozwojem swojej kariery edukacyjnej i zawodowej do nawiązania kontaktów, zdobycia cennych informacji oraz podjęcia świadomej decyzji dotyczącej własnej ścieżki edukacyjnej.

 

Podczas Dni Otwartych Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego swoje oferty edukacyjne zaprezentują:

 1. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
 2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
 3. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
 4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju,
 5. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie,
 6. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju,
 7. Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju.

 

Dni Otwarte (…) odbywać się będą w siedzibach poszczególnych szkół.

Zapraszamy Szkoły Podstawowe do kontaktu ze szkolnymi koordynatorami w celu umówienia wizyt w szkołach ponadpodstawowych:

 1. Agata Iwan - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, tel. 41-378-36-53;
 2. Wioletta Czupryna-Kopeć - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika, tel. 41-378-79-20,21; 509-713 103;
 3. Ewa Cieplińska - Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, tel. 41-378-43-86;
 4. Julita Ładowska - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego, tel. 41-378-24-72;
 5. Aneta Poniewierska - Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie, tel.41-378-68-59; 882-118-311;
 6. Teresa Wójcik - Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju, tel. 41-378-41-19;
 7. Ewa Tomala - Zespół Szkół Specjalnych, tel. 41-370-34-06.

 

Dodatkowe informacje można również uzyskać w Starostwie Powiatowym w Busku – Zdroju, pod nr telefonu 41 370 50 43.

Podczas Dni Otwartych uczniowie oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych, w tym również z kierunkami kształcenia, terminami i zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia. Ponadto przyszli uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z oficjalnymi informacjami na temat szkół, ale również porozmawiać z obecnymi uczniami i nauczycielami. Takie spotkania często najlepiej pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Podczas Dni Otwartych będzie można skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez szkoły, w tym m.in. sprawdzić się w roli geodety, hotelarza, logistyka, informatyka, kucharza, mechanika oraz wielu innych profesji.

W ramach Dni Otwartych (…) w Ośrodkach Szkolno – Wychowawczych w Broninie i Busku - Zdroju będą  zorganizowane Punkty Konsultacyjne dla rodziców dzieci z autyzmem oraz z niepełnosprawnością intelektualną, a także  z niepełnosprawnością ruchową i wadami postawy. W ramach w/w Punktów Konsultacyjnych porad będą mogli zasięgnąć również nauczyciele pracujący z uczniami z w/w niepełnosprawnościami.

ŚWIĘTOKRZYSKIE TARGI EDUKACYJNE, które odbędą się w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku-Zdroju, ul. Kusocińskiego 3, to wyjątkowe wydarzenie poświęcone prezentacji bogatej oferty edukacyjnej uczelni wyższych. Przedsięwzięcie będzie intensywnie promowane na antenie Radia Rekord oraz portalach CoZaDzien.pl, które należą do liderów medialnych w województwie świętokrzyskim.

Podczas Targów będzie można:

 • zapoznać się z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych, które zaprezentują swoje unikatowe programy nauczania, dodatkowe kursy i działania, które pomogą przyszłym studentom w rozwijaniu swoich zainteresowań oraz osiąganiu sukcesów edukacyjnych,
 • odbyć spotkania z przedstawicielami uczelni, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące oferty edukacyjnej, programów studiów oraz różnych możliwości kształcenia,
 • uzyskać informacje o procesie rekrutacyjnym,
 • wziąć udział w warsztatach i prelekcjach z zakresu orientacji zawodowej, prowadzonych przez doświadczonych specjalistów, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat orientacji zawodowej i ścieżek rozwoju,
 • odbyć konsultacje z doradcami zawodowymi, którzy udzielą indywidualnych porad dotyczących planowania kariery i wyboru ścieżki edukacyjnej.

Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje: mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefon: 790 404 069.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ EDUKACYJNĄ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH I WYŻSZYCH

 

Autor tekstu: Wydział Edukacji (…)

Poprawiony: czwartek, 08 lutego 2024