herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Targi Edukacyjne XVI POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2020 JUŻ ZA NAMI…
XVI POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE 2020 JUŻ ZA NAMI… Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.   
czwartek, 05 marca 2020
 

fotoW dniu 28 lutego 2020 r. w hali sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego imienia Józefa Grudnia w Busku – Zdroju odbyły się XVI Powiatowe Targi Edukacyjne. Gośćmi Targów byli uczniowie VIII klas Szkół Podstawowych, Rodzice, Nauczyciele ze szkół z terenu Powiatu Buskiego i  szkół z powiatów ościennych. Łącznie w tegorocznych Targach wzięło udział blisko 800 osób.

W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru dalszej drogi kształcenia Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju już po raz 16 zorganizował Powiatowe Targi Edukacyjne.

Przedsięwzięcie to stwarza uczniom kończącym szkołę podstawową niepowtarzalną okazję do wieloaspektowego zapoznania się z możliwościami kształcenia w szkołach ponadpodstawowych, porównania różnych ofert i wybrania tej optymalnej.

Podczas Targów uczniowie nie tylko poznają kierunki kształcenia i zasady rekrutacji, ale także mogą bezpośrednio porozmawiać ze starszymi kolegami i uzyskać niezbędne informacje, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Takie spotkania często najlepiej pozwalają rozwiać wiele wątpliwości i uzyskać informacje, których nie wyczyta się z ulotek. Podczas Targów ósmoklasiści mogli także skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez szkoły, sprawdzić się w roli geodety, murarza, kucharza czy mechanika. Mieli również możliwość spróbować wyśmienitych wyrobów kulinarnych, których autorami byli uczniowie kierunków gastronomicznych.

Poza zwiedzaniem ekspozycji na Targach ósmoklasiści zapoznali się także z warunkami kształcenia bezpośrednio w szkołach, które zorganizowały dodatkowo towarzyszące Targom Dni Otwarte Szkół.

Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Ich atrakcyjność podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby ósmoklasistów.

 

Swoje ekspozycje wystawiennicze przygotowały szkoły prowadzone przez Powiat Buski:

1) I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,

2) Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,

3) Zespół Szkół Ponadpodstawowych imienia Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,

4) Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących imienia Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju.

Na Targach obecne były również jednostki szkolnictwa specjalnego prowadzone przez Powiat Buski tj. Specjalne Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

 

Obok szkół prezentowała się również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Busku – Zdroju, Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

 

Swoje stoiska zaprezentowali gościnnie Jednostka Strzelecka nr 2130 Związku Strzeleckiego Strzelec oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego Kielce Szkoły w Busku – Zdroju.

 

W tym roku patronat medialny nad Targami objęło Radio Kielce.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania:

  1. Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom Szkół Podstawowych,
  2. Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom  Szkół Ponadpodstawowych,
  3. Patronowi medialnemu: Polskiemu Radiu Kielce,
  4. Mediom: Portalowi regionalnemu busko.com.pl, Echu Dnia,
  5. wszystkim Gościom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w Targach.

 

Foto i Tekst: Wydział Edukacji (...)