herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Powiat Buski Ognisko COVID – 19 na terenie gminy Gnojno
Ognisko COVID – 19 na terenie gminy Gnojno Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazał do publikacji: Sławomir Dalach.   
piątek, 16 października 2020
 

herbW nawiązaniu do artykułu zamieszczonego na stronie internetowej Urzędu Gminy Gnojno oraz portalu regionalnym busko.com.pl pragnę odnieść się do zamieszczonych tam informacji.

Sytuację w Domu Pomocy Społecznej w Gnojnie spowodowała informacja o stwierdzeniu wirusa COVID – 19 u jednego z pensjonariuszy. Informację taką otrzymano w sobotę wieczorem 3.10.2020r. Po konsultacjach z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Busku-Zdroju podjęto natychmiast decyzję o wykonaniu testów na wystąpienie wirusa COVID - 19 wśród wszystkich pensjonariuszy i pracowników DPS Gnojno.

Testy wykonano w niedzielę a wyniki tych testów otrzymano w poniedziałek 5.10.2020r. Gdy okazało się, że część personelu i mieszkańców domu ma pozytywny wynik, zwołano w poniedziałek 5.10.2020r. posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, gdzie podjęto decyzje o działaniach zmierzających do zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa COVID – 19 w DPS Gnojno. Natychmiast po posiedzeniu zespołu wysłano informację o zaistniałej sytuacji do Wójta Gminy Gnojno.

W dniu 9.10.2020r. odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone sytuacji epidemiologicznej na terenie Powiatu Buskiego. Na posiedzenie to byli zaproszeni wszyscy włodarze gmin powiatu buskiego. Nieobecnym na tym spotkaniu był Wójt Gminy Gnojno.

W tej sytuacji nieuprawnionym jest twierdzenie, że gmina Gnojno nie otrzymywała informacji na temat sytuacji w DPS Gnojno. Nieobecność wójta gminy na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 9.10.2020r. każe wątpić w chęć uzyskania pełnej wiedzy o sytuacji na terenie gminy.

Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju

Poprawiony: piątek, 16 października 2020