herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Galeria "STAROSTWO" Wernisaż wystawy prac Elżbiety Nowickiej
Wernisaż wystawy prac Elżbiety Nowickiej Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor.   
wtorek, 28 kwietnia 2015
 

W dniu 22 kwietnia o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju odbyło się otwarcie wystawy retrospektywnej malarstwa Elżbiety Nowickiej.

Wernisaż otworzył Jerzy Kolarz Starosta Buski. Następnie głos zabrała Autorka prac Pani Elżbieta Nowicka. Pejzaże, konie, portrety a nawet akty można obejrzeć zwiedzając wystawę w Starostwie  Powiatowym w Busku – Zdroju od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu, tj. od 7.30 do 15.30.

 

Prace prezentowane w Starostwie to zaledwie niewielka część zbiorów, jakie wyszły  spod pędzla Malarki. Znaczną część obrazów można obejrzeć w domu Artystki. Niektóre prace oprawione są w rzeźbione i bogato zdobione ramy wykonane przez męża Pani Elżbiety Pana Adama Nowickiego.

Pani Elżbieta pragnie, aby wystawa przyczyniła się do zdobycia funduszy na remont dachu dworu w Bosowicach, którego właścicielami jest rodzina Pani Elżbiety. Wszystkie prezentowane obrazy są na sprzedaż. Jedną z możliwości nabycia obrazu jest przekazanie 1% podatku dochodowego fundacji „Ratowanie zabytków i pomników przyrody” Poznań KRS 0000195764 z dopiskiem 015  lub dwór w Bosowicach.  Telefon kontaktowy do Pani Elżbiety: 782 319 222

 

  • do pobrania folder [ pdf ]

 

Foto: Tadeusz Sempioł.