Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Edyta Gawor
piątek, 12 grudnia 2014

0001

W dniu 8 grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z sześciu powiatów: Buskiego, Koneckiego, Kazimierskiego, Jędrzejowskiego, Pińczowskiego i Włoszczowskiego.

Pani Bożentyna Pałka Koruba – Wojewoda Świętokrzyski oraz Pani Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty w obecności włodarzy poszczególnych powiatów, w tym Pana Jerzego Kolarza Starosty Buskiego, wręczały dyplomy uczniom, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2014/2015.

Stypendystami z Powiatu Buskiego zostali:

1. Magdalena Sienkiewicz - I Liceum Ogólnokształcące w Busku – Zdroju,
  2. Patrycja Antos - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju,
  3. Marcin Styrcz - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju,
  4. Michał Piotrowski - Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  5. Arkadiusz Czerw - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy,
  6. Karolina Siekierska - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku –  Zdroju,
  7. Michał Szczepanik - Zakład Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymują uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy.

Uczeń otrzymuje stypendium w kwocie 2.580 zł.

Wszystkim Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

foto: Robert Gwóźdź