Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Stypendium Sportowe Starosty Buskiego
Stypendium Sportowe Starosty Buskiego Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor.
poniedziałek, 24 marca 2014

Stypendium Sportowe Starosty Buskiego

W dniu 19 marca 2014 r. odbyła się Sesja Rady Powiatu w Busku – Zdroju, podczas której zostało wręczone Stypendium Sportowe Starosty Buskiego Damianowi Satorowi oraz Mateuszowi Wróblowi.

Damian Sator jest uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Busku – Zdroju oraz zawodnikiem Klubu Sportowego Słoneczko trenującym lekkoatletykę w kategorii junior, junior młodszy, młodzik. Damian uzyskuje bardzo dobre wyniki sportowe m.in. uzyskał: 25 miejsce na Mistrzostwach Świata w biegach górskich, 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w biegach górskich, 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w biegach górskich, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski LZS na dystansie 2000 m z przeszkodami, 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa na dystansie 2000 m z przeszkodami.

Mateusz Wróbel jest uczniem Gimnazjum w Stopnicy oraz – podobnie jak Damian - zawodnikiem Klubu Sportowego Słoneczko również trenującym lekkoatletykę w kategorii junior, junior młodszy, młodzik. Mateusz uzyskuje bardzo dobre wyniki sportowe m.in. zajął 1 miejsce oraz uzyskał Puchar Europy dzieci starszych w L.A, 1 miejsce na Ogólnopolskiej XIX Edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” w biegu na 300 m, 2 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików, Juniorów młodszych i juniorów w Biegach Górskich, 1 miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych, 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Związku LA i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych.

Stypendium Sportowe może być przyznawane zawodnikowi - mieszkańcowi Powiatu Buskiego osiągającemu wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, który jest członkiem klubu sportowego, stowarzyszenia lub organizacji realizującej zadania z zakresu kultury fizycznej, wykazuje nienaganną postawę sportową, a zwłaszcza przestrzega zasady fair play we współzawodnictwie sportowym oraz propaguje zdrowy styl życia. Ponadto w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie stypendium został powołany do polskiej kadry narodowej i objęty został szkoleniem centralnym.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.