Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Program Aktywny weekend w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju
Program Aktywny weekend w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
środa, 05 czerwca 2024

aktywna-szkola-770x400Ministerstwo Sportu i Turystyki wdraża w obszarze kultury fizycznej program Aktywna szkoła. Przedsięwzięcie polega na wsparciu samorządów lokalnych w upowszechnianiu aktywności fizycznej zarówno wśród uczniów, jak też osób dorosłych. Celem Programu jest wsparcie aktywności fizycznej lokalnych społeczności dzięki wykorzystaniu przyszkolnej infrastruktury sportowej i zapewnieniu profesjonalnej opieki trenerskiej.

W ramach Programu Aktywna szkoła, na realizację zadania pn. Aktywny weekend, Powiat Buski pozyskał środki finansowe na prowadzenie zajęć sportowych głównie dla dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych.

Nieodpłatne zajęcia odbywają się na terenie szkolnych obiektów sportowych Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, al. Mickiewicza 23. W trakcie roku szkolnego zajęcia odbywają się w weekendy, natomiast w okresie wakacyjnym wszyscy chętni mogą trenować pod okiem profesjonalnych trenerów od poniedziałku do piątku. Realizacja Programu trwa od kwietnia do listopada 2024 r.

Zajęcia sportowe - w wymiarze nie mniejszym niż 6 godzin tygodniowo - prowadzą doświadczeni i kompetentni trenerzy – nauczyciele Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych.

Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach sportowych zapraszamy w soboty i w niedziele w godzinach od 8.00 do 11.00.

Tekst: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej

Zdjęcia: Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju