herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Rada Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego
Rada Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
wtorek, 28 maja 2024
 

Powołani do Rady Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego z Ministrą Edukacji Barbarą NowackąW dniu 27 maja 2024 r. Minister Edukacji Barbara Nowacka wręczyła powołania do Rady Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego. Wśród osób powołanych w skład Rady znalazł się Pan Waldemar Wójcik – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Busku – Zdroju.

Rada Dyrektorów Szkół i Placówek Szkolnictwa Branżowego jest ogólnopolskim forum inicjowania i konsultacji zmian w kształceniu zawodowym proponowanych przez Ministra Edukacji. Do zadań Rady należy m. in. organizowanie i wspieranie działań informacyjno-promocyjnych z zakresu kształcenia zawodowego w poszczególnych branżach, w szczególności w środowisku pracodawców.

W skład Rady wchodzi 48 dyrektorów szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe wskazanych przez kuratorów oświaty (po trzy osoby z każdego województwa), tj. dyrektorzy branżowych szkół I i II stopnia, techników, szkół policealnych, centrów kształcenia zawodowego oraz dyrektorzy szkół, placówek tworzących branżowe centra umiejętności.

Tekst: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej

Foto: źródło strona MEN

foto