herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego
Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
czwartek, 28 marca 2024
 

Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego 2024Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju we współpracy ze Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty oraz Dyrektorami Szkół Ponadpodstawowych Powiat Buskiego zorganizował - w dniach 22, 25 i 27 marca 2024 roku - Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego.

Wydarzenie skierowane było głównie do uczniów szkół podstawowych, a jego celem było zapoznanie ósmoklasistów z ofertą edukacyjną buskich szkół ponadpodstawowych.

Podczas Dni Otwartych uczniowie mogli zapoznać się z przygotowanymi dla nich propozycjami kształcenia na poziomie ponadpodstawowym, w szczególności z kierunkami kształcenia, terminami i zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia. Ponadto przyszli uczniowie szkół ponadpodstawowych mieli okazję poznać funkcjonowanie poszczególnych szkół, bazę lokalową i dydaktyczną, a także porozmawiać z obecnymi uczniami i uzyskać tym samym wiele informacji na temat zwyczajów panujących w poszczególnych szkołach, atmosfery i innych ciekawostek na temat nauki w danej szkole. Buskie szkoły ponadpodstawowe przygotowały dla swoich gości wiele atrakcji. Podczas Dni Otwartych można było sprawdzić się w roli fryzjera, hotelarza, informatyka, kucharza, mechanika oraz wielu innych profesji. Można było wziąć udział w konkursach, a także podziwiać występy taneczne, muzyczne i sportowe w wykonaniu uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy dwoili się i troili, aby jak najlepiej zaprezentować się przed swoimi młodszymi kolegami.

W ramach Dni Otwartych Ośrodki Szkolno – Wychowawcze w Broninie i Busku - Zdroju zorganizowały Punkty Konsultacyjne dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami oraz dla nauczycieli pracujących z uczniami z niepełnosprawnościami. W ramach w/w Punktów Konsultacyjnych rodzice i nauczyciele mogli otrzymać wsparcie doradcze od specjalistów w zakresie opieki i pracy z dziećmi z autyzmem, niepełnosprawnościami intelektualnymi, niepełnosprawnością ruchową oraz wadami postawy.

Starosta Buski kieruje serdeczne podziękowania dla wszystkich Dyrektorów, Pracowników, Nauczycieli oraz Uczniów Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego za zaangażowanie w organizację Dni Otwartych. Państwa profesjonalne przygotowanie stanowi cenny wkład w sukces Dni Otwartych, przyczynia się ponadto do skutecznej i aktywnej promocji jednostek oświatowych Powiatu Buskiego.

Szczególne podziękowania należą się Dyrektorom, Nauczycielom oraz Uczniom Szkół Podstawowych. Goszczenie Państwa na Dniach Otwartych było dla nas prawdziwym zaszczytem, a także doskonałą okazją do poznania Waszych potrzeb i oczekiwań.  Dziękujemy za Waszą obecność i trzy dni niezwykłych wrażeń.

 

Autor tekstu: Wydział Edukacji (…)

Zdjęcia pochodzą z zasobów szkół ponadpodstawowych Powiatu Buskiego