Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Broninie otrzymali nowe laptopy
Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Broninie otrzymali nowe laptopy Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor tekstu: Renata Krzemień.
wtorek, 03 października 2023

Starosta Buski i Dyrektor SOSW w Broninie przekazują laptop dla ucznia jego mamieW dniu 27 września 2023 r. - z rąk Jerzego Kolarza Starosty Buskiego oraz Konrada Ładowskiego Dyrektora Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie - rodzice uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej funkcjonującej w w/w Ośrodku otrzymali na własność laptopy dla swoich dzieci.

Laptopy zostały przekazane Powiatowi Buskiemu przez Ministerstwo Cyfryzacji, a ten  z kolei przekazał je wszystkim uczniom klas IV Szkoły Podstawowej w Broninie objętych obowiązkiem szkolnym według polskiego systemu oświaty.

Laptopy są darmowe i rodzice nie ponoszą żadnych kosztów związanych z ich otrzymaniem. Warunkiem otrzymania sprzętu jest jedynie podpisanie stosownej umowy i protokołu przekazania oraz złożenie oświadczenia, że uczeń nie posiada już podobnego komputera przekazanego w ramach innego programu. Zgodnie z umową, którą podpisują rodzice przy przekazaniu laptopa, beneficjenci nie będą mogli podjąć żadnych czynności rozporządzających sprzętem (np. sprzedaż, zastaw itp.) przez okres 5 lat od dnia przyjęcia laptopa na własność.

baner

Rozwijanie umiejętności cyfrowych uczniów w ramach podstawy programowej na różnych zajęciach edukacyjnych realizowane jest od IV klasy szkoły podstawowej, dlatego to właśnie uczniowie tej klasy otrzymali laptopy. Równy dostęp do sprzętu tej samej jakości wszystkich uczniów klas IV pozwoli także na ustandaryzowanie scenariuszy lekcji.

Na stronie https://laptopdlaucznia.gov.pl/centrum-informacji jest dostępne darmowe oprogramowanie edukacyjne, które rodzice mogą pobrać na otrzymany laptop.

Program Bezpłatny laptop dla ucznia będzie realizowany każdego roku, zatem w przyszłym roku kolejni uczniowie otrzymają darmowy sprzęt.

Autor tekstu: Renata Krzemień

Autor zdjęć: Justyna Smulczyńska