herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport POWOŁANIE DYREKTORÓW JEDNOSTEK OŚWIATOWYCH POWIATU BUSKIEGO NA NOWE KADENCJE
POWOŁANIE DYREKTORÓW JEDNOSTEK OŚWIATOWYCH POWIATU BUSKIEGO NA NOWE KADENCJE Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Urszula Markiewicz.   
wtorek, 18 kwietnia 2023
 

członkowie Zarządu Powiatu i nowo powołani dyrektorzyW dniu 13 kwietnia br., podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju, odbyło się uroczyste powierzenie stanowisk dyrektorów kilku jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Buski.

Jerzy Kolarz Starosta Buski, Stanisław Klimczak Wicestarosta Buski oraz członkowie Zarządu Powiatu: Jerzy Kordos i Wiesław Marzec wręczyli akty powierzenia stanowisk dyrektora kandydatom wyłonionym w drodze konkursów, które odbyły się w marcu br.

W trzech powiatowych jednostkach oświatowych akceptację komisji konkursowych uzyskali dotychczasowi dyrektorzy:

  1. Pani Justyna Kwiatkowska – Zespół Szkół Specjalnych w Busku – Zdroju,
  2. Pani Jolanta Zdziarska – Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Busku – Zdroju,
  3. Pan Waldemar Wójcik – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju.

Zmiana na stanowisku dyrektora nastąpi w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,  gdzie - po wygranym konkursie - stanowisko to obejmie Pani Ewelina Szymczyk – Krzemińska, dotychczasowa wicedyrektor ILO, od kilku miesięcy pełniąca obowiązki dyrektora.

Przewodniczący Jerzy Kolarz, Wiceprzewodniczący Stanisław Klimczak oraz pozostali członkowie Zarządu podziękowali nowo powołanym dyrektorom za ich dotychczasowe zaangażowanie i wkład w rozwój lokalnej oświaty oraz pogratulowali objęcia funkcji na nową kadencję życząc wytrwałości i powodzenia w dalszej realizacji obowiązków służbowych, zwłaszcza w tak wymagającym okresie, obfitującym w nowe, nierzadko trudne wyzwania dla kadry kierowniczej.

 

Poprawiony: wtorek, 18 kwietnia 2023