Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego
Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor tekstu: Wydział Edukacji (…)
środa, 22 marca 2023

plakatZarząd Powiatu w Busku – Zdroju zaprasza Dyrektorów, Kadrę Pedagogiczną, Uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych oraz ich Rodziców do udziału w Dniach Otwartych Szkół Powiatu Buskiego, które odbędą się 3, 4 i 5 kwietnia 2023 r., codziennie w godz. 900 - 1400.

Podczas Dni Otwartych swoje oferty edukacyjne zaprezentują:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  3. Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  4. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju,
  5. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie,
  6. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju.

Podczas Dni Otwartych uczniowie oraz ich rodzice będą mogli zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych, w tym również z kierunkami kształcenia, terminami i zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze dalszej drogi kształcenia. Ponadto przyszli uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z oficjalnymi informacjami na temat szkół, ale również porozmawiać z obecnymi uczniami i nauczycielami. Takie spotkania często najlepiej pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Podczas Dni Otwartych będzie można skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez szkoły, w tym m.in. sprawdzić się w roli geodety, hotelarza, logistyka, informatyka, kucharza, mechanika oraz wielu innych profesji.

W ramach Dni Otwartych (…) w Ośrodkach Szkolno - Wychowawczych będą zorganizowane Punkty Konsultacyjne dla rodziców dzieci:

1. z autyzmem oraz z niepełnosprawnością intelektualną - w dniu 4 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Broninie,
  2. z niepełnosprawnością ruchową i wadami postawy - w dniach 3 i 4 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Busku - Zdroju.

W ramach w/w Punktów konsultacyjnych porad będą mogli zasięgnąć również nauczyciele pracujący z uczniami z niepełnosprawnościami.

Więcej informacji w Powiatowym Informatorze Edukacyjnym na stronie:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Szkół Powiatu Buskiego

Poprawiony: środa, 22 marca 2023