herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Budowlanka szkołą nowych możliwości
Budowlanka szkołą nowych możliwości Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
piątek, 13 kwietnia 2018
 

zajawkaMarzy Ci się nowoczesna szkoła bez nudy, szkoła na miarę XXI wieku? Właśnie ją dla Ciebie budujemy!

Już od nowego roku szkolnego 2018/2019 nauka odbywać się będzie w nowym 3-kondygnacyjnym budynku, który powstaje przy ulicy Kusocińskiego w Busku-Zdroju, połączonym z halą sportową i warsztatami zawodowymi, w salach wyposażonych w nowy sprzęt do celów dydaktycznych, w nowoczesnych klasopracowniach, pracowniach symulacyjnych do nauki zawodu.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju oferuje naukę w:

- II Liceum Ogólnokształcącym w klasie mundurowej,

- Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych,

- Technikum Nr 3 w zawodach:

 • technik budownictwa,
 • technik robót wykończeniowych w budownictwie,
 • technik geodeta,
 • technik hotelarstwa,
 • technik architektury krajobrazu,
 • technik chłodnictwa i klimatyzacji,
 • technik logistyk – nowy kierunek

- Branżowej Szkole I Stopnia Nr 3 w zawodach:

 • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
 • murarz-tynkarz,
 • elektryk,
 • monter sieci i instalacji sanitarnych,
 • magazynier-logistyk – nowy kierunek

Oprócz tego ZSTiO oferuje uczniom szkoły udział w bezpłatnych kursach:

- kelner, barista, barman, sommelier, obsługa recepcji, manager hotelu,
- prawo jazdy kategorii B,
- wózki widłowe,
- spawanie metodą MIG/MAG/TIG.

Kilka słów o szkole:

 1. Szkoła świetnie współpracuje z przedsiębiorcami, a absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy, dlatego też Lucyna Wojnowska dyrektor Szkoły została powołana do reprezentowania Województwa Świętokrzyskiego w Radzie Dyrektorów Szkół Zawodowych przy MEN w Warszawie.
 2. Szkoła od kilku lat bierze udział w programach unijnych i aplikuje do nowych. Dzięki nim uczniowie mają możliwość bezpłatnego wyjazdu na staże zagraniczne do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoch i Portugalii. Uczestnicząca w nich młodzież, nie tylko odbywa praktyki u zagranicznych pracodawców, ale także poznaje język i kulturę odwiedzanego kraju.
 3. Szkoła, jako jedyna w Województwie Świętokrzyskim, zawarła umowę z Unity Line, dzięki której młodzież może odbywać praktyki zawodowe na pokładach promów Wolin i Polonia.
 4. Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w profesjonalnie wyposażonych salach dydaktycznych:
  • Budowlańcy korzystają ze specjalistycznego oprogramowania do tworzenia dokumentacji projektowej, sprzętu do badań laboratoryjnych dotyczących budownictwa, nowoczesnego sprzętu pomiarowego. W salach symulacyjnych uczą się układania płytek, malowania, wznoszenia konstrukcji murowych itp.,
  • Geodeci uczą się, korzystając z profesjonalnego sprzętu geodezyjnego: m.in. odbiorników geodezyjnych GPS, niwelatorów precyzyjnych, tachimetrów,
  • Hotelarze zdobywają umiejętności obsługi gościa hotelowego w sali symulacyjnej wyposażonej w łóżko hotelowe z kompletem pościeli, meble, funkcjonujące łazienki oraz ladę recepcyjną. Ponadto korzystają z profesjonalnego działu gastronomii (pomocniki kelnerskie, bielizna stołowa, nakrycia, stroje),
  • Architekci krajobrazu, przy pomocy profesjonalnych narzędzi, zajmują się kształtowaniem życiowej przestrzeni człowieka, uwzględniając czynniki tworzące otaczający krajobraz, do których należy istniejąca roślinność, rzeźba terenu, miejscowa kultura i tradycje. W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie odbywają kurs na prawo jazdy kategorii T.
 5. Hotel Słoneczny Zdrój, w ramach umowy o klasie patronackiej, ufundował stypendium dla ucznia osiągającego najlepsze wyniki w nauce, kształcącego się w zawodzie technik hotelarstwa.
 6. Ważnym przedsięwzięciem jest propagowanie wśród uczniów i społeczności lokalnej idei wolontariatu. Ostatnie nasze przedsięwzięcie to zorganizowanie turnieju szachowego, którego celem było zebranie funduszy na rozbudowę i funkcjonowanie buskiego hospicjum.

 

Chcesz wiedzieć więcej wejdź na:

www.budowlanka.edu.pl

Razem zbudujmy fundamenty pod Twoją przyszłość.

Autor: Lucyna Rajca

Zdjęcia: archiwum szkolne