Strona główna Aktualności Bezpłatne przekazanie pieca CO
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Monika Lemańczyk
środa, 08 października 2014

zajawka

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją pomoc…”

W ramach realizacji projektu  „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż!” nawiązano współpracę z Panem Mieczysławem Sasem właścicielem Zakładu Metalowo-Kotlarskiego „SAS” w Busku- Zdroju, który bezpłatnie przekazał piec centralnego ogrzewania dla jednej z rodzin wielodzietnych z terenu powiatu buskiego.

Dnia 2 października 2014 roku nastąpiło uroczyste przekazanie, w którym udział wzięli: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Andrzej Smulczyński Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, Mieczysław Sas - darczyńca, Adam Gadawski Komendant Hufca ZHP w Busku- Zdroju, Teresa Leszczyńska Zastępca Komendanta Hufca ZHP oraz Paula Prasałek Członek Mobilnej Grupy Interdyscyplinarnej. Tego dnia spełniło się marzenie jednej z rodzin, która dzięki pomocy ludzi dobrej woli będzie mogła tej zimy ogrzać swój dom.  Udało się nam zobaczyć radość w oczach dziecka, jak i szczęście całej rodziny. W ramach podziękowania dzieci obdarowały własnoręcznie przygotowanymi laurkami wszystkich obecnych. Był to niezwykle miły gest.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w pozyskaniu pieca centralnego ogrzewania i przyczynili się do polepszenia sytuacji bytowej całej rodziny.

Foto: PCPR w Busku-Zdroju