Strona główna Aktualności „Biała Niedziela dla Rodziny” Bezpłatne badania i szczepienia przeciwko grypie
„Biała Niedziela dla Rodziny” Bezpłatne badania i szczepienia przeciwko grypie Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Beata Doktór.
piątek, 03 października 2014

28 września w Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju odbyła się „Biała Niedziela dla Rodziny”- porady lekarskie, badania mammograficzne i bezpłatna akcja szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców powiatu buskiego. Cała akcja została objęta honorowym patronatem Starosty Buskiego Pana Jerzego Kolarza. Bezpłatne badania i szczepienia odbyły się w  ramach współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju, Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju. Rozdysponowano 150 darmowych szczepionek. Lekarze udzielali bezpłatnych porad od godziny 9:00 do 14:00. Akcja skierowana była szczególnie do rodzin wielodzietnych z powiatu buskiego, zakwalifikowanych do udziału w pilotażu realizowanym przez Powiat Buski, Rodzin Zastępczych, dzieci z Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych oraz uczestników WTZ Busko – Zdrój. Pomysł zorganizowania „Białej Niedzieli dla Rodziny” zrodził się podczas jednego ze spotkań Powiatowego Zespołu Koordynującego Współpracę powołanego do realizacji projektu „Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy – pilotaż”.