herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Byliśmy na Dożynkach Wojewódzkich
Byliśmy na Dożynkach Wojewódzkich Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
środa, 13 września 2023
 

fotoDelegacja wieńcowa z miejscowości Stary Korczyn w Gminie Nowy Korczyn reprezentowała Powiat Buski na XXIII Świętokrzyskich Dożynkach Wojewódzkich, które odbyły się 10 września br. w Parku Etnograficznym w Tokarni.

W konkursie na tradycyjny wieniec dożynkowy, Powiat Buski godnie reprezentował wieniec z Gminy Nowy Korczyn z miejscowości Stary Korczyn. Na scenie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zwyczajowo ośpiewały wieniec przygotowaną na tą uroczystość przyśpiewką przy akompaniamencie zespołu muzycznego. Skład delegacji powiatowej dopełnili: Jerzy Kolarz Starosta Buski, Krzysztof Wojtaś Radny Rady Powiatu w Busku-Zdroju oraz Paweł Zagaja Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn oraz Piotr Strach Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn. Po występie na scenie, przedstawiciele naszego powiatu serwowali regionalne przysmaki na przygotowanym przez siebie stoisku powiatowym.

Ostatecznie w konkursie wieńców dożynkowych Powiat Buski otrzymał wyróżnienie.

W imieniu Zarządu Powiatu w Busku-Zdroju, składamy serdeczne podziękowania całej delegacji wieńcowej z miejscowości Stary Korczyn w Gminie Nowy Korczyn za reprezentowanie Powiatu Buskiego podczas dożynek wojewódzkich.

 

Autor tekstu: Ilona Marzec

Foto: Tadeusz Sempioł