herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Ćwiczenia epizodyczne pk. "Przyjazna Energia-23"
Ćwiczenia epizodyczne pk. "Przyjazna Energia-23" Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
czwartek, 18 maja 2023
 

herbW dniu 24.05.2023 roku o godzinie 10:00 na terenie Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbędą się ćwiczenia epizodyczne pk. "Przyjazna Energia - 23" organizowane przez 10 Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. "Nurt".

Ćwiczenia te mają na celu zweryfikowanie zdolności Wojsk Obrony Terytorialnej do wsparcia lokalnych społeczności i infrastruktury krytycznej. Scenariusz działań podczas ćwiczeń zakłada przerwy i ograniczenia w dostępności do energii elektrycznej. Dostępność energii elektrycznej w sytuacjach kryzysowych determinuje funkcjonowanie lokalnych społeczności.

WOT dysponuje zasobami, które w istotny sposób mogą wzmacniać odporność państwa na lokalne również długotrwałe przerwy w dostawie prądu zapewniając dostępność zasobów definiowanych energią oraz dając czas służbom na usuwanie zniszczeń i awarii. Znaczenie tego typu zdolności można obserwować również podczas toczącej się wojny na Ukrainie.

W dniu 24.05.br. parking obok Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju (od strony północnej) będzie częściowo nieczynny, dlatego prosi się kierowców o nie zajmowanie miejsc parkingowych w strefie wyznaczonej na potrzeby ćwiczenia.

Autor tekstu: Sylwia Mrożek

Poprawiony: czwartek, 18 maja 2023