Strona główna Aktualności Konferencja wojewódzka w ramach projektu „System wsparcia szkół i placówek oświatowych wdrażających modułowe programy kształcenia zawodowego”
Konferencja wojewódzka w ramach projektu „System wsparcia szkół i placówek oświatowych wdrażających modułowe programy kształcenia zawodowego” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira
piątek, 01 kwietnia 2011

Dnia 24 marca 2011 r. w naszej szkole odbyła sie wojewódzka konferencja dotycząca szkolnictwa zawodowego.

Konferencję otworzył Dyrektor ZST-I p. Sylwester Pałka, który w imieniu całej społeczności szkolnej powitał wszystkich uczestników. W konferencji wzięli udział: p. Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty, p. Halina Śledziona – koordynator projektu – Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie, p. Stanisław Klimczak – Wicestarosta Buski, p. Michał Skotnicki – Wicestarosta Staszowski, p. Zbigniew Wojciechowski - Wydział Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Kielcach, przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy, eksperci projektu, oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół zawodowych z województwa świętokrzyskiego.

Głównym tematem konferencji było przedstawienie stanu szkolnictwa zawodowego w naszym województwie oraz stan przygotowań szkół do wdrażania modułowych programów nauczania.
Pani Kurator przedstawiła strukturę szkolnictwa zawodowego w województwie świętokrzyskim oraz wybierane kierunki kształcenia w technikach i szkołach zawodowych, omówiła również szanse i perspektywy kształcenia zawodowego.
Pani Halina Śledziona przedstawiła szczegółowe cele projektu oraz scharakteryzowała kształcenie zawodowe w oparciu o programy modułowe ze zwróceniem szczególnej uwagi na korzyści wynikające z ich wdrożenia.
Następnie dyrektorzy szkół i eksperci przedstawili szkoły oraz stan przygotowań do wdrożenia programów modułowych.

W kolejnym punkcie konferencji dyrektor S. Pałka zaprosił wszystkich gości do zwiedzenia szkoły prezentując pracownię grafiki komputerowej w której realizowane są zajęcia edukacyjne w technikum informatycznym z wykorzystaniem m. in. Photoshopa, Corela oraz AutoCAD-a. Goście mogli również zobaczyć graficzne prace uczniów oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne w tym m. in. ploter pisakowy, ploter wielkoformatowy do grafiki reklamowej, tablicę interaktywną, stanowisko do obróbki dźwięku w systemie Dolby Surround i inne. Kolejną pracownią była pracownia gastronomiczna gdzie goście mogli skosztować wykwintnych dań przygotowanych przez uczniów naszego technikum gastronomicznego kształcącego w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Na zakończenie spotkania odbyła się dyskusja i podsumowanie konferencji.
Dyrekcja ZST-I składa podziękowania sponsorom konferencji tj. Panu Mieczysławowi Sasowi oraz Radzie Rodziców ZST-I, jak również wszystkim nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w przygotowanie konferencji.

Poprawiony: piątek, 01 kwietnia 2011