herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności XV Bal Dobroczynny za nami
XV Bal Dobroczynny za nami Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
czwartek, 08 lutego 2018
 

zajawka3 lutego w Restauracji "Królewska" w Broninie obok Buska-Zdroju odbył się XV Bal Dobroczynny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem Dzieciom".

Motto, które nam przyświecało w tym roku, to słowa Ireny Sendlerowej "Ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają znaczenia. Tylko to, jakim kto jest człowiekiem"

Gości Balu witały dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju na os. Sikorskiego - Michalinka Kobuc i Filip Milc, wręczając Gościom różę i prezent ufundowany przez Hutę Szkła Tadeusza Wrześniaka. Bal rozpoczął się tańcem hiszpańskim w wykonaniu dzieci z Grupy VI "0", pod kierownictwem wychowawczyni Pani Danuty Zawiszy.

 

Oficjalnego otwarcia Balu dokonała Bogusława Majcherczak Przewodnicząca Stowarzyszenia "Razem Dzieciom" w Busku-Zdroju, podsumowując rok poprzedni oraz nakreślając plan działań na rok bieżący. Starosta Jerzy Kolarz zachęcił Gości, aby byli hojni tego wieczoru i nie szczędzili pieniędzy w tak szczytnym celu, jakim jest pomoc dzieciom.

 

Bal prowadzili Karolina Kępczyk i Jarosław Bukowski, rewelacyjni w swojej roli i zawsze perfekcyjnie przygotowani, których możemy z powodzeniem nazwać Przyjaciółmi naszego Balu. Zabawa rozpoczęta została walcem wszystkich par. Podczas tego wieczoru do tańca przygrywał Zespół Maxi Music z wokalistką Urszulą Wojtyś. W punkt dobrane utwory i wytworzona przez muzyków atmosfera, zaspokoiły oczekiwania bawiących się. Goście zostali przyjęci przez Gospodarzy obiektu smacznym i wykwintnym jedzeniem oraz bardzo serdeczną i miłą obsługą.

 

Gwoździem programu była oczywiście aukcja przedmiotów ofiarowanych na Bal i loteria. Łącznie podczas Balu zebrano kwotę około 22 tys. zł. Jestem pewna, że ta kwota powiększy się o kolejne wpłaty, które wciąż napływają. Zebrana suma zostanie przeznaczona na dofinansowanie letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci,  ufundowanie stypendiów dla dzieci szczególnie uzdolnionych artystycznie i sportowo z powiatu buskiego, zorganizowanie wycieczek dla dzieci i ich rodziców oraz dziadków pod hasłem „Od Wnuka do Dziadka” w ramach programu "Poznajmy nasz Kraj".. oraz w miarę możliwości rozwijanie programu adopcyjnego, który rozpoczęliśmy w miesiącu styczniu tego roku, adoptując trójkę dzieci z Ośrodka w Zambii, przy współpracy z Fundacją Kasisi, której założycielem jest Szymon Hołownia.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Balu za wsparcie, a także wszystkim Darczyńcom, szczególnie dziękujemy Darczyńcom lokalnym, firmom i osobom prywatnym.

 

Podziękowanie dla Darczyńców XIV Balu Dobroczynnego:

 

Na nasz apel o "dar serca" odpowiedziało wielu polityków, ludzi kultury, sztuki, sportu oraz wiele firm. Odpowiedziała Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda, przedstawiciele Sejmu RP z Marszałkiem Sejmu Panem Markiem Kuchcińskim, przedstawiciele Rządu RP z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim na czele, prezydenci miast, rektorzy uczelni, kardynał Stanisław Dziwisz, biskup kielecki Jan Piotrowski i wiele innych osób, których już możemy nazwać przyjaciółmi naszego Balu.

 

Szczególne podziękowanie kierujemy do Darczyńców - mieszkańców naszej Małej Ojczyzny, a są nimi:

 1. Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
 2. Adam Pałys Wójt Gminy Solec-Zdrój
 3. Anna i Jerzy Kolarz
 4. kpt Bogusław Grabarz dyrektor Zakładu Karnego w Pińczowie
 5. Tamara Maj Artysta plastyk Galeria Sztuki "Zielona"w Busku-Zdroju
 6. Bogdan Ptak Artysta plastyk Galeria Sztuki "Zielona"w Busku-Zdroju
 7. Arkadiusz Latos Pracownia "Araszka" w Kielcach
 8. Michał Imosa Galeria "Imosowa pecyna" Nowy Folwark
 9. Wojciech Legawiec Prezes Zarządu "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A.
 10. Barbara Poros Willa PoRosie
 11. Tadeusz Wrześniak Właściciel Huta Szkła Gospodarczego
 12. Bożena Korczak Właściciel Sanatorium Słowacki Hotel Medical SPA w Busku-Z.
 13. Jerzy Pamuła Dyrektor Naczelny Sanatorium „Włókniarz” w Busku-Zdroju
 14. Maria i Władysław Maciejewscy Busko-Zdrój
 15. Helena Bebel Dyrektor DPS w Zborowie
 16. Stanisław Kozioł Dyrektor DPS w Gnojnie
 17. Bogdan Panhirsz Dyrektor Zarządu Grupy Polskie Składy Budowlane
 18. Anna Karwat Dyrektor Banku Spółdzielczego w Busku-Zdroju
 19. Sławomir Podkówka Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach
 20. Tadeusz Ura Hotel "Pod Świerkiem" w Busku-Zdroju
 21. Alojzy Kubiak Prezes Zarządu Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Sulphur Zdrój Exim”
 22. Jolanta Mrugała Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Busku-Zdroju
 23. Jadwiga i Jerzy Stodolni Ośrodek Leczniczy Natura w Busku-Zdroju
 24. Maria Kamińska Drogeria w Busku-Zdroju
 25. Salon PLAY w Busku-Zdroju
 26. Agata i Erwin Brachowicz Zbludowice
 27. Dorota Sagan Dormed Medical SPA w Busku-Zdroju

 

Równie gorąco dziękujemy za dokonane wpłaty Panu Adamowi Skrzeszewskiemu, BTBB Grzybów Sp. z o.o., Pani Małgorzacie Opozda, Panu Zdzisławowi Dudek, Panu Konradowi Zych, Panu Dariuszowi Duda, Państwu Krystynie i Romanowi Duda, Państwu Barbarze i Stanisławowi Skrzeszewskim, Państwu Zofii i Lechowi Sołtysiakom, Spółce Tech. Sterowniki z Wieprza, Pani Annie Korczyńskiej-Wieloch, Pani Helenie Bebel, Grupie PSB, Państwu Irenie i Karolowi Krzyżyk.

 

Przewodnicząca Stowarzyszenia
RAZEM DZIECIOM w Busku-Zdroju
Bogusława Majcherczak

Foto: Tadeusz Ura

Poprawiony: piątek, 09 lutego 2018