Strona główna Projekty realizowane ze środków budżetu państwa Podpisanie umowy na zakup nowości wydawniczych dla szkół prowadzonych przez Powiat Buski
Podpisanie umowy na zakup nowości wydawniczych dla szkół prowadzonych przez Powiat Buski Drukuj
poniedziałek, 22 maja 2023

Podpisanie umowyW dniu 18 maja 2023 r. miało miejsce uroczyste podpisanie umowy między Zbigniewem Koniuszem Wojewodą Świętokrzyskim a Jerzym Kolarzem – Starostą Buskim i Stanisławem Klimczakiem – Wicestarostą Buskim na realizację zadań w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

Powiat Buski otrzymał dotację celową z budżetu państwa w wysokości 24 000 zł na zakup nowości wydawniczych, w tym książek historycznych poświęconych m. in. historii Polski XX w. i lektur, oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych w:

1. I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju,
  2. III Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku-Zdroju.

Całkowity koszt zadania wynosi 30 000 zł, z czego wkład finansowy w wysokości 6 000 zł został zapewniony przez Powiat Buski.

W ramach wspierania i rozwoju czytelnictwa zaplanowano zakup drukarki i komputerów, które uzupełnią wyposażenie szkolnych bibliotek oraz spotkania z rodzicami uczniów poświęcone tematyce wpływu czytelnictwa na rozwój młodzieży. Projekty edukacyjne, prelekcje, kiermasze, obchody Święta Biblioteki czy inne wydarzenia kulturalne o zasięgu szkolnym będą służyć promowaniu czytelnictwa wśród uczniów. Akcja promocyjna potrwa do końca roku szkolnego 2023/2024.

logo_dol3

Autor artykułu: R. Krzemień

Plakat i zdjęcia: materiały własne

Podpisanie umowy - od lewej Kazimierz Mądzik Kurator Świętokrzyski, Stanisław Klimczak Wicestarosta Buski, Jerzy Kolarz Starosta Buski, Zbigniew Koniusz Wojewoda Świętokrzyski