Strona główna Targi Edukacyjne Świętokrzyskie Targi Edukacyjne
Świętokrzyskie Targi Edukacyjne Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec
czwartek, 28 marca 2024

Uczniowie szkół ponadpodstawowych podczas Świętokrzyskich Targów EdukacyjnychW dniu 26 marca 2024 roku w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Busku-Zdroju, odbyły się Świętokrzyskie Targi Edukacyjne zorganizowane przez Świętokrzyską Grupą Mediową, Politechnikę Świętokrzyską we współpracy z Zarządem Powiatu Buskiego oraz Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty. Wydarzenie – zorganizowane po raz pierwszy w Busku-Zdroju - poświęcone było uczniom najstarszych klas szkół ponadpodstawowych Powiatu Buskiego w celu zaprezentowania im bogatej oferty edukacyjnej uczelni wyższych.

Uroczystego otwarcia Targów dokonał Jerzy Kolarz Starosta Buski – gospodarz wydarzenia. Swoją obecnością Targi zaszczycili Michał Skotnicki - Wicewojewoda Świętokrzyski, Piotr Łojek – Świętokrzyski Kurator Oświaty, prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba Rektor Politechniki Świętokrzyskiej, Tomasz Mierzwa – członek Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju, Dyrektorzy Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego biorących udział w Targach.

Michał Skotnicki - Wicewojewoda Świętokrzyski wręczył nagrodę Wojewody Świętokrzyskiego za najciekawszą prezentację podczas Świętokrzyskich Targów Edukacyjnych. Nagrodę otrzymała Politechnika Świętokrzyska, którą odebrał rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba.

Swoje stoiska podczas Targów zaprezentowały następujące Uczelnie:

• Politechnika Świętokrzyska,
  • Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie,
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie,
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,
  • Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach,
  • Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach.

Podczas Targów można było:

• zapoznać się z ofertami edukacyjnymi uczelni wyższych, które zaprezentowały swoje unikatowe programy nauczania, dodatkowe kursy i działania, które pomogą przyszłym studentom w rozwijaniu swoich zainteresowań oraz osiąganiu sukcesów edukacyjnych,
  • odbyć spotkania z przedstawicielami uczelni,
  • uzyskać informacje o procesie rekrutacyjnym,
  • zapoznać się z ofertą rekrutacyjną przygotowaną przez Komendę Powiatową Policji w Busku- Zdroju.

Starosta Buski składa podziękowania współorganizatorom Targów, wszystkim Uczelniom biorącym udział w Targach, dyrektorom, nauczycielom i uczniom szkół ponadpodstawowych, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, Dyrektorowi Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, na terenie którego Targi się odbyły, a także wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji Targów.

Autor zdjęć i tekstu: Wydział Edukacji (…)