Strona główna Powiatowy informator edukacyjny
Opublikował: Piotr Cira
środa, 28 kwietnia 2010

PARTONAL MEDIALNY:

Zbliża się moment, w którym uczniowie Gimnazjów dokonają wyboru dalszej drogi kształcenia.  Wybór ten na pewno będzie miał duży wpływ na ich przyszłość. W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju organizuje VI Powiatowe Targi Edukacyjne „Edukacja 2010”. Dzięki temu przedsięwzięciu Uczniowie Gimnazjów będą mieli możliwość skonfrontowania w jednym miejscu i czasie wszystkich ofert szkół ponadgimnazjalnych, co z pewnością ułatwi im podjęcie tak ważnej dla nich decyzji, jaką jest wybór kierunku kształcenia ponadgimnazjalnego.

Targi odbędą się 26 marca br. w godzinach od 9:00 do 12:00, w siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju, przy ul. Kusocińskiego 3. Dzięki temu przedsięwzięciu Gimnazjaliści mają możliwość usystematyzowania swojej wiedzy na temat pełnej gamy kierunków i profili kształcenia oferowanych przez szkoły publiczne prowadzone przez Powiat Buski. Ponadto szkoły ponadgimnazjalne przedstawią Gimnazjalistom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: kół przedmiotowych i kół zainteresowań umożliwiających młodzieży kierowanie własnym rozwojem. Zgromadzenie prezentacji wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w jednym miejscu skłoniło je do pokazania swojej indywidualności i niepowtarzalnego charakteru.

Podczas tegorocznych Targów swoje, bogate i zawierające wiele nowości, oferty przedstawią wszystkie prowadzone przez Powiat Buski ogólnodostępne szkoły ponadgimnazjalne: I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy. Na Targach nie zabraknie też jednostek szkolnictwa specjalnego tj. Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespołu Szkół Specjalnych.
Swoją ofertę – skierowaną do uczniów szkół zawodowych – zaprezentuje także Powiatowy Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju.

Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i logopedycznej, których udzielać będą pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku – Zdroju. Podczas Targów Poradnia także umożliwi Gimnazjalistom skorzystanie z programu badającego ich predyspozycje zawodowe.

Dzięki Targom również sami Nauczyciele będą mieli możliwość skorzystania z porad w zakresie doradztwa i doskonalenia zawodowego, które będą udzielane przez doradców Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.

• PLAKAT INFORMACYJNY [ PDF ]
  • PREZENTACJA TARGÓW [ PDF - 16mb ] [ PPT - 88mb]