Strona główna Powiat Buski Akcja "Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki"
Akcja "Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki" Drukuj
Opublikował: Piotr Cira
wtorek, 23 sierpnia 2011

herb_powiat_buskiSzanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Buskiego

Pragnę gorąco zachęcić Państwa do wzięcia udziału w akcji Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki – każda nakrętka na wagę zdrowia, zainicjowanej przez Pana Dariusza Lisowskiego Pracownika Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie. Akcja trwa do końca bieżącego roku i ma na celu pomoc w powrocie do zdrowia trzem Osobom:

• Delfinie, która od kilku lat choruje na dziecięce porażenie mózgowe i nie porusza się samodzielnie, potrzebuje pomocy innych osób. Delfina pilnie potrzebuje zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny oraz wózek inwalidzki, gdyż ten, na którym obecnie się porusza, jest częściowo uszkodzony i nie gwarantuje jej bezpieczeństwa. Sytuacja materialna jej rodziny, utrzymującej się z pracy jedynie jednego z rodziców, jest bardzo ciężka. Rodzice Delfiny sami nie są w stanie zapewnić Córce odpowiednich warunków życia,
  • Andrzejowi, który w 2005 r. uległ wypadkowi, na skutek czego doznał złamania kręgosłupa i od tego czasu jest zmuszony poruszać się na wózku inwalidzkim. Koszty Jego leczenia, na chwilę obecną przekraczają 100 tys. zł. Andrzej jest ojcem dwójki dzieci, które również zmagają się z ciężkimi chorobami,
  • Hubertowi, który w 2009 r. zmuszony był poddać się bardzo poważnej operacji usunięcia tętniaka mózgu. Operacja ta i następująca po niej śpiączka poważnie pogorszyły Jego stan zdrowia. Dodatkowo, w najbliższym czasie przejdzie on kolejną operację, tym razem polegającą na usunięciu części czaszki i wstawieniu w jej miejscu implantu.

Aby pomóc w/W Osobom wystarczy zbierać plastikowe nakrętki (z butelek, kremów, słoików czy detergentów), a następnie dostarczyć je do Powiatowego Urzędu Pracy w Busku – Zdroju, ul. Różana 2, tel. 0-41-378-30-54. Koordynatorem Akcji na terenie Powiatu Buskiego jest Pan Rafał Paradziej.

Uprzejmie zapraszam Państwa do udziału w tej jakże chlubnej i niezwykle potrzebnej akcji. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania przyczynią się do poprawy warunków życia Delfiny, Andrzeja i Huberta.

Starosta Buski

Jerzy Kolarz