Strona główna Powiat Buski Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju
Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju Drukuj
czwartek, 17 października 2019

01 Foto-zajawkaZacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniej nauczać. Słowa Marka Twaina przewijały się podczas akademii dedykowanej nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju.

Na uroczystość, która odbyła się 11 października 2019 roku w hali PMOS, przybyli zaproszeni goście: Michał Maroński Wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Renata Krzemień Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, Radosław Matyszkiewicz Przewodniczący Rady Rodziców i gospodarz hali Dyrektor Grzegorz Wojciechowski.

Dyrektor ZSTiO Lucyna Wojnowska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, wytrwałość i pracę wkładaną w przekazywanie wiedzy i kształtowanie charakterów młodych ludzi. Życzenia złożyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej.

Święto Edukacji Narodowej to czas nagród dla nauczycieli i pracowników oświaty. Medal Komisji Edukacji Narodowej został wręczony Pani Annie Kuładze. Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymał Pan Michał Sokołowski. Nagrodę Starosty Buskiego otrzymał Pan Artur Libuda, a także Pan Grzegorz Wojciechowski Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: Panie Julita Ładowska, Anna Matuszewska, Katarzyna Rogowicz-Plisak, Aneta Prucnal, Małgorzata Służalska, Beata Suwaj, Panowie Zbigniew Hrywniak, Sławomir Maj, Michał Majewski oraz pracownicy administracji i obsługi: Panie Alfreda Kryczka, Anita Sala, Dorota Piątek i Pan Krzysztof Ignacak.

Nagrodę Dyrektora Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego otrzymał również Pan Grzegorz Owsiński.

Wszystkim Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

tekst: Lucyna Rajca

zdjęcia: Piotr Zoch