Strona główna Festiwal Zdrowia Festiwal Zdrowia trwa cały rok – konferencja „Kultura bezpieczeństwa i zdrowia”
Festiwal Zdrowia trwa cały rok – konferencja „Kultura bezpieczeństwa i zdrowia” Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Do publikacji przekazała: Ilona Marzec. Autor: Irena Sobieraj
środa, 03 kwietnia 2013

Dnia 19 marca 2013 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbyła się konferencja, która zapoczątkowała projekt informacyjno-edukacyjny, realizowany w szkołach ponadgimnazjalnych przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach.

Projekt realizowany jest pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – Pani Małgorzaty Muzoł i Starosty Buskiego – Pana Jerzego Kolarza.

W konferencji uczestniczyli nauczyciele oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.

Na wstępie Dyrektor Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju – Pani Jolanta Maślicha, Starosta Buski – Pan Jerzy Kolarz oraz Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach – Pan Janusz Czyż powitali zebranych i zwrócili uwagę na konieczność realizacji zagadnień związanych
z bezpieczeństwem w szkołach.

Seminarium rozpoczął wykład dr n. med. Grzegorza Gałuszki nt. „Dolegliwości bólowe kręgosłupa w aspekcie profilaktyki i samoleczenia”. W czasie spotkania przedstawiono również referaty nt.:

• „Kultura bezpieczeństwa i zdrowia w szkole – cele i sposób przeprowadzenia programu” – inż. Stanisław Golmento, Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach;
  • „Podstawy prawne bezpieczeństwa w szkole” – mgr Irena Sobieraj, Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju;
  • „Wybrane elementy bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza szkołą” – podinsp. Roman Sobczak - Komendant Powiatowy Policji w Busku-Zdroju;
  • „Ratownicze projekty szkoleniowe jako uzupełnienie zajęć edukacji dla bezpieczeństwa” – Szymon Wójcik, Harcerska Grupa Ratownictwa Medycznego w Busku-Zdroju.

Autor: Irena Sobieraj