Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Powiatowy informator edukacyjny
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Mariola Prędka
wtorek, 09 lutego 2016

Drodzy Uczniowie,

rekrutacja kandydatów do klas pierwszych szkół prowadzonych przez Powiat Buski jest prowadzona w dwojaki sposób:

I. W SYSTEMIE ELEKTRONICZNYM prowadzona jest rekrutacja do szkół ogólnodostępnych, tj.:

1. I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju, Al. Mickiewicza 13,
  2. Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku - Zdroju, Al. Mickiewicza 6, w strukturze którego funkcjonują:
    1. III Liceum Ogólnokształcące,
    2. Technikum Nr 1,
    3. Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1,
  3. Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku - Zdroju, Al. Mickiewicza 23, w strukturze którego funkcjonują:
    1. IV Liceum Ogólnokształcące,
    2. Technikum Nr 2,
    3. Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 2,
  4. Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku - Zdroju, ul. J. Kusocińskiego 3B, w strukturze którego funkcjonują:
    1. II Liceum Ogólnokształcące,
    2. Technikum Nr 3,
    3. Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 3.

Elektroniczna rekrutacja prowadzona jest za pomocą strony:

Instrukcja wypełniania i wysyłania wniosku

Zalety elektronicznej rekrutacji [ PPS ] [ PDF ]

II. W SYSTEMIE TRADYCYJNYM prowadzona jest rekrutacja do szkół specjalnych, tj.:

1. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju, ul. Rehabilitacyjna 1, w strukturze którego funkcjonują:
    1. Szkoła Podstawowa Specjalna
    2. V Liceum Ogólnokształcące Specjalne,
    3. Technikum Specjalne,
    4. Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna,
    5. Szkoła Policealna Specjalna Nr 1.
  2. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie, w strukturze którego funkcjonują:
    1. Szkoła Podstawowa Specjalna,
    2. Branżowa Szkoła I Stopnia Specjalna,
    3. Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy,

Rekrutacja do szkół specjalnych wymaga:

- uzyskania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydawanego przez poradnię psychologiczno - pedagogiczną,

- złożenia do Starosty właściwego ze względu na miejsce zamieszkania ucznia wniosku o wydanie skierowania do szkoły specjalnej (do wniosku należy załączyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego),

- złożenia w szkole wymaganych dokumentów, takich jak np. wniosku rodziców/prawnych opiekunów o przyjęcie do szkoły, aktualnego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, świadectwa ukończenia klasy programowo niższej, itp.

Szczegółowe wykazy wymaganych dokumentów szkoły publikują na swoich stronach internetowych.

Powiat Buski jest również organem prowadzącym dla Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju, ul. Szymona Starkiewicza 1, w strukturze którego funkcjonują:

1. Szkoła Podstawowa Specjalna,
  2. VI Liceum Ogólnokształcące Specjalne.

Zespół Szkół Specjalnych mieści się w budynku Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego "Górka" im. dr. Szymona Starkiewicza i przyjmowani są do niego wyłącznie uczniowie będący pacjentami tego Szpitala.

Wykaz szkół prowadzonych przez Powiat Buski – dane teleadresowe

• Zarządzenie nr 7/2024 r. Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2024 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także składania dokumentów do klas pierwszych do publicznych szkół ponadpodstawowych, branżowych szkół II stopnia, szkół policealnych i szkół dla dorosłych na rok szkolny 2024/2025 w województwie świętokrzyskim. [ PDF ]
  • Zarządzenie nr 15/2024 Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 23 lutego 2024 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025 w województwie świętokrzyskim. [ PDF ]
  • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI I NAUKI z dnia 18 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów. [ PDF ]