herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Uczniowie buskiego „Informatyka” Laureatami wojewódzkiego Konkursu
Uczniowie buskiego „Informatyka” Laureatami wojewódzkiego Konkursu Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, przekazała do publikacji: Ilona Marzec   
czwartek, 13 czerwca 2024
 

Foto-zajawkaUczniowie Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju – Maciej Piwowarski oraz Szymon Rasiński zdobyli tytuł Laureata wojewódzkiego Konkursu pn. „AI w edukacji – przyszłość vs zagrożenie”.

W dniu 11 czerwca 2024 roku w Centrum Kongresowym Targi Kielce, podczas I Świętokrzyskiego Forum Edukacji Ustawicznej, odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród dla Laureatów Konkursu. W Gali wzięli udział Laureaci Konkursu, dyrektor Szkoły - Sylwester Pałka oraz opiekun uczniów - Milena Bilewska.

Przedmiotem Konkursu było wykonanie krótkiego filmu nawiązującego do kompetencji cyfrowych, Zintegrowanej Strategii Umiejętności 2030 i hasła konkursowego: „AI w edukacji – przyszłość vs zagrożenie”. W Konkursie rywalizowało 18 zespołów ze szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

 

 

 

Film wykonany przez Macieja Piwowarskiego i Szymona Rasińskiego został doceniony przez Jury, co zaowocowało przyznaniem prestiżowego tytułu Laureata oraz wartościowych nagród rzeczowych.

Gala była nie tylko okazją do uhonorowania najlepszych prac konkursowych, ale również do wymiany doświadczeń i inspiracji w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji. Uczestnicy mogli wysłuchać interesujących prelekcji oraz nawiązać kontakty z innymi pasjonatami nowoczesnych technologii.

Wszystkie Zespoły otrzymały wyróżnienia w postaci dyplomów oraz statuetek.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom: Maciejowi Piwowarskiemu i Szymonowi Rasińskiemu oraz ich opiekunom: Sylwestrowi Pałce i Milenie Bilewskiej. Wszystkim wymienionym Osobom dziękujemy za ich zaangażowanie i twórcze podejście do tematu! 

 

Tekst: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz Milena Bilewska

Zdjęcia: Milena Bilewska

Poprawiony: czwartek, 13 czerwca 2024