Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku-Zdroju otrzymał grant na realizację inicjatyw młodzieżowych
Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku-Zdroju otrzymał grant na realizację inicjatyw młodzieżowych Drukuj
wtorek, 16 maja 2023

Jerzy Kolarz Starosta Buski z grupą młodzieży z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju podczas gali wręczenia umówW dniu 10 maja 2023 r. miało miejsce uroczyste podpisanie umów na realizację projektów grantowych i inicjatyw młodzieżowych w ramach Programu aktywizacji młodzieży w samorządach województwa świętokrzyskiego.

Zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach  Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Wśród wyróżnionych w w/w Programie znalazł się Samorząd Uczniowski działający przy Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju. W uroczystości udział wziął Jerzy Kolarz Starosta Buski, który był jednocześnie sygnatariuszem umowy. Natomiast Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych reprezentował Karol Bidziński – pedagog i opiekun projektu oraz młodzież: Julia Szałabska, Maja Pietrucha, Bartłomiej Walkiewicz, Maciej Piwowarski oraz Szymon Rasiński.

Ogólna pula środków finansowych przekazana w pierwszej edycji programu to 263 000 zł.

Młodzieży z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju oraz jej opiekunom serdecznie gratulujemy zaangażowania i pomysłu na tą cenną inicjatywę oraz życzymy powodzenia w realizacji projektu.

tekst: Renata Krzemień, Mariola Kornicka

foto: Julia Szałabska

Uczennice Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju z opiekunem projektu

Uczennice Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju na tle baneru Świętokrzyskie plus