Strona główna Edukacja, Kultura i Sport XVIII Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych o Puchar Starosty Buskiego
XVIII Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych o Puchar Starosty Buskiego Drukuj
czwartek, 28 kwietnia 2022

I miejsce w Turnieju drużyna I LO Busko z treneremW dniach 31.03 i 01.04.2022 r. w hali I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju odbył się po raz osiemnasty, po dwóch latach przerwy wywołanych pandemią Covid-19, Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych o Puchar Starosty Buskiego.

W dniu rywalizacji dziewcząt 31 marca 2022 r. zawody otworzyła wicedyrektor I LO Ewelina Szymczyk-Krzemińska w asyście organizatora Turnieju Mariusza Zaręby.

W zawodach dziewcząt udział wzięły cztery szkoły:

I Liceum Ogólnokształcące w Jędrzejowie (I LO Jędrzejów) - opiekun Ewelina Jarosz;

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Busku-Zdroju (PSP1 Busko) - opiekun Anna Owsińska;

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju (ZSP Busko) - opiekun Mirosława Gajda;

I Liceum Ogólnokształcące w Busku-Zdroju (I LO Busko) „Kościuszko” - opiekun Mariusz Zaręba.

Rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Turniej sędziował Kacper Zapart. Kolejność gier dziewcząt wraz z wynikami:

1. ZSP Busko - PSP1 Busko                 2:0

2. I LO Jędrzejów - I LO Busko        0:2

3. I LO Busko - ZSP Busko                1:2

4. PSP 1 Busko - I LO Jędrzejów         0:2

5. ZSP Busko - I LO Jędrzejów            2:0

6. I LO Busko - PSP 1 Busko             2:0

Końcowa klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

1. ZSP Busko

2. I LO Busko

3. I LO Jędrzejów

4. PSP 1 Busko

Wszystkie zespoły uhonorowano pamiątkowymi dyplomami. Puchar Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymał Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Busku-Zdroju. Najlepszą zawodniczką XVIII Turnieju została Izabela Sala z ZSP Busko (wyróżniona pamiątkową statuetką MVP turnieju, dyplomem oraz nagrodą indywidualną). Każdy z  zespołów otrzymał nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Nagrody wręczała wicedyrektor I LO Busko Anna Kolarz w asyście organizatora Mariusza Zaręby.

W dniu 1 kwietnia 2022 r. w hali I LO gościliśmy drużyny chłopców z:

III Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach (III LO Kielce) - opiekun Rafał Sękowski;

Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Busku-Zdroju (PSP1 Busko) - opiekun Mariusz Panek;

Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju (ZST-I Busko) - opiekun Marcin Kryczka;

I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju (I LO Busko) „Kościuszko” - opiekun Mariusz Zaręba.

Turniejowa rywalizacja odbywała się do 2 wygranych setów, a grano systemem „każdy z każdym”. Zawody w drugim dniu również sędziował Kacper Zapart. Otwarcia drugiego dnia zawodów dokonał organizator Mariusza Zaręba.

Kolejność gier chłopców wraz z wynikami:

1. I LO Busko - III LO Kielce              2:0

2. ZST-I Busko - PSP 1 Busko               2:0

3. I LO Busko - PSP 1 Busko               2:1

4. III LO Kielce - ZST-I Busko               0:2

5. III LO Kielce - PSP 1 Busko              0:2

6. I LO Busko - ZST-I Busko               2:0

Końcowa klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

1. I LO Busko

2. ZST-I Busko

3. PSP 1 Busko

4. III LO Kielce

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Puchar Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymali gospodarze - chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju. Każda z drużyn otrzymała nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Najlepszym zawodnikiem XVIII Turnieju został Iwo Krajewski z I LO Busko, który otrzymał statuetkę MVP turnieju oraz nagrodę indywidualną. Nagrody wręczała wicedyrektor I LO Anna Kolarz w asyście organizatora Mariusza Zaręby.

Podczas rywalizacji chłopców w drugim dniu Turnieju, po dwóch latach pandemii, odżyła słynna "żyleta" - trybuna, która swoim niesamowitym dopingiem (śpiewem, dźwiękiem werbla i odgłosem trąbek) przesądziła o ostatecznym zwycięstwie naszych chłopców nad rywalami!!! Turniej im. Huberta Wagnera, poprzez swój niepowtarzalny klimat, na trwałe wpisał się do sportowego kalendarza imprez naszego liceum. Organizator Mariusz Zaręba planuje XIX edycję Turnieju
w 2023 r.

Organizator turnieju serdecznie dziękuje sponsorom:

- Staroście Buskiemu za objęcie honorowym patronatem XVIII Turnieju im. H. Wagnera oraz ufundowanie nagród;

- hurtowni "SAWA" z Buska-Zdroju za ufundowanie słodyczy;

- hurtowni "KIM" z Buska-Zdroju za ufundowanie napojów;

- dyrektorowi I LO Tomaszowi Galantowi;

- wicedyrektor I LO Annie Kolarz;

- wicedyrektor I LO Ewelinie Szymczyk-Krzemińskiej;

- przewodniczącemu Rady Rodziców I LO Robertowi Pacholcowi;

- gronu pedagogicznemu I LO;

- uczniom wolontariuszom I LO.

Autor tekstu: Mariusz Zaręba

Zdjęcia: Zuzanna Jabłońska uczennica kl. IIIg, Bartosz Piwowarczyk uczeń kl. IIIb, I LO w Busku-Zdroju

Poprawiony: poniedziałek, 02 maja 2022