herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Wielki sukces uczennicy buskiego I LO w Olimpiadzie Geologicznej
Wielki sukces uczennicy buskiego I LO w Olimpiadzie Geologicznej Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
środa, 20 kwietnia 2022
 

Julia Juda wraz z laureatami drugiego i trzeciego miejscaJulia Juda – uczennica klasy 3 o profilu matematyczno - geograficznym I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku - Zdroju została laureatką I miejsca na szczeblu centralnym w IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Geologicznej odbywającej się pod hasłem OKAWANGO. Organizatorem Olimpiady był Uniwersytet Warszawski.

Pierwszy etap rywalizacji konkursowej polegał na przygotowaniu pracy w oparciu o przeprowadzone badania terenowe. Praca Julii zatytułowana: „Gelogiczny geocaching – georóżnorodność i atrakcje geoturystyczne Niecki Nidziańskiej” uzyskała najwyższą ocenę wśród kilkuset przekazanych organizatorom! Dzięki temu, uczennica I LO zakwalifikowała się do finału krajowego wraz z 34 konkurentami.

Etap centralny odbył się w dniach 3-6 kwietnia 2022 r. w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. Finał składał się z trzech części: dwie pierwsze były testem wiedzy geologicznej. Po tym etapie rywalizacji Julia zajmowała pierwsze miejsce i do ostatecznej rozgrywki przystępowała w roli faworytki. W ścisłym finale, do którego zakwalifikowało się sześcioro uczestników należało publicznie zaprezentować wyniki własnych badań geologicznych oraz aktualny stan wiedzy na temat fauny ediakarskiej i surowców krytycznych. Wystąpienie przedstawicielki buskiego Liceum było wręcz brawurowym popisem wiedzy geologicznej. Wprawdzie na wyniki obrad jury zgromadzeni czekali długo, ale werdykt mógł być tylko jeden – zwyciężczynią IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Geologicznej odbywającej się pod hasłem „OKAWANGO” została Julia Juda z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Busku - Zdroju!  Oprócz ogromnej satysfakcji i nagród rzeczowych Julia otrzymała indeks najlepszego wydziału geologicznego w Polsce – Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto została zaproszona na ekspedycję geologiczną „Zakazane szlaki Bałtyku”. Opiekunem uczennicy był nauczyciel geografii - Krzysztof Czerwiński.

Serdecznie gratulujemy!

 

Autor tekstu: Renata Krzemień i Krzysztof Czerwiński

 

Julia Juda - uczennica buskigo LO - zwyciężczyni czwartej edycji OKAWANGO

Julia Juda - uczennica buskigo LO - zwyciężczyni czwartej edycji OKAWANGO

 

Julia Juda wraz z laureatami drugiego i trzeciego miejsca

Julia Juda wraz z laureatami drugiego i trzeciego miejsca

 

Julia Juda z Opiekunem  Krzysztofem Czerwińskim

Julia Juda z Opiekunem  Krzysztofem Czerwińskim

 

Foto: archiwum I LO

Poprawiony: środa, 20 kwietnia 2022