Strona główna Edukacja, Kultura i Sport STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW WRĘCZONE!
STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW WRĘCZONE! Drukuj
środa, 17 lutego 2021

logoStypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, którzy uzyskali najwyższą w danej szkole średnią ocen i otrzymali promocję z wyróżnieniem. Stypendia otrzymują również uczniowie, którzy wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, osiągając w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy co najmniej wyniki dobre. Całkowita wartość Stypendium to 3.000 zł.

Te prestiżowe wyróżnienia  otrzymało 15 najlepszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Buski.  Stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021 otrzymało po 2 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju i Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku-Zdroju, 3 uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju oraz po 4 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Busku – Zdroju i Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Busku - Zdroju.

Podczas szkolnych uroczystości, skromnych z powodu pandemii koronowirusa, Jerzy Kolarz Starosta Buski - w imieniu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty -  wręczył uczniom Stypendia, życząc im dalszych, równie spektakularnych sukcesów w nauce.

Decyzją Prezesa Rady Ministrów Stypendystami z Powiatu Buskiego zostali:

1. Milena Ruszyncew,
  2. Ola Kuźnia,
  3. Dominika Łocha,
  4. Julia Orkisz,
  5. Nikola Pompa,
  6. Natalia Kowalska,
  7. Andżelika Skowera,
  8. Paulina Widanka,
  9. Jolanta Gajos,
  10. Magdalena Grelewicz,
  11. Piotr Pająk,