Strona główna Edukacja, Kultura i Sport STYPENDIA STAROSTY BUSKIEGO ZA WYNIKI W NAUCE ORAZ NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE
STYPENDIA STAROSTY BUSKIEGO ZA WYNIKI W NAUCE ORAZ NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.
poniedziałek, 14 września 2020

1

W dniu 10 września br. podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju odbyło się wręczenie Stypendiów Starosty Buskiego za wyniki w nauce uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Buski oraz podsumowanie Turnieju Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego o tytuł „Najlepsi w sporcie” w roku szkolnym 2019/2020.

Stypendia Starosty Buskiego za wyniki w nauce na rok szkolny 2020/2021 przyznane zostały przez Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju 6 uczniom szkół prowadzonych przez Powiat, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali bardzo wysoką średnią ocen, wzorową ocenę zachowania. Tegoroczni Stypendyści to uczniowie:

1. Alicja Furman - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  2. Samuel Kolarz  - Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  3. Katarzyna Bartocha - III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  4. Izabela Prokop - Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika
    w Busku – Zdroju,
  5. Karolina Szumilas - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju,
  6. Ewa Poros - Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju.

Stypendia Starosty Buskiego za wyniki w nauce wypłacane będą w roku szkolnym 2020/2021 co miesiąc, do zakończenia zajęć dydaktycznych.

Zdobywcami tytułu "Najlepsi w sporcie" oraz pucharu za zajęcie I miejsca w Turnieju Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Buskiego okazali się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju. Do uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego trafił również puchar dla najlepszej drużyny chłopców.

Puchar Starosty Buskiego za zajęcie II miejsca w Turnieju trafił do reprezentacji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju. Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych to również najlepsza drużyna dziewcząt.

Puchar Starosty Buskiego za zajęcie III miejsca otrzymali młodzi sportowcy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju.

Reprezentacja Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju uzyskała IV miejsce w klasyfikacji turniejowej.

Reprezentacje wszystkich szkół uczestniczących w Turnieju otrzymały sprzęt sportowy ufundowany przez Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju.

Wszystkim tegorocznym Stypendystom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników w nauce, życząc im wytrwałości w dalszym zdobywaniu wiedzy i doskonaleniu własnych kompetencji, a młodym Sportowcom gratulujemy osiągnięć w rywalizacji sportowej i zapraszamy do udziału w rozgrywkach w bieżącym roku szkolnym.

Tekst: Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej

Foto: Mariusz Musiał