Strona główna Aktualności Rowerki marzeń
Rowerki marzeń Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Ilona Marzec
niedziela, 06 września 2015

Zajawka   Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” w Busku-Zdroju dzięki pomocy Fundacji Eco Textil, działającej pod hasłem „Od Was dla Was” ze Skarżyska Kamiennej, przekazało 8 rowerków trójkołowych dzieciom niepełnosprawnym.

Dzieci zostały wytypowane w konsultacji z Miejskim i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej w powiecie buskim.

Głównym darczyńcą rowerków jest firma Wtórpol przekazująca część zysków z obrotu odzieżą używaną na konto swojej Fundacji. Fundacja Eco Textil współpracuje w terenie również z PCK. W Busku-Zdroju nastąpiło połączenie sił Stowarzyszenia „Razem Dzieciom” z Fundacją Eco Textil „Od Was dla Was” oraz PCK dla wspólnego dobra dzieci.

Przekazanie rowerków odbyło się w dniu 3 września 2015 r. o godz. 14:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju w obecności Zarządu Stowarzyszenia „Razem Dzieciom”: Bogusławy Majcherczak, Barbary Ozdoby, Terasy Jury, Bożeny Mierzwy, Barbary Drozdzowskiej-Nosek oraz przy udziale Starosty Buskiego Jerzego Kolarza, Radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Krystiana Jarubasa, dr Marcina Podeska, szefa PCK w Busku-Zdroju.

Przewodnicząca
Stowarzyszenia „Razem Dzieciom”