Strona główna Aktualności Kierunek Wyspa Wolin
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Ilona Marzec
piątek, 07 sierpnia 2015

1

2 sierpnia br. o godz. 1800 w budynku Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbyła się odprawa dzieci na 2-tygodniowy letni wypoczynek organizowany przez Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” w Busku-Zdroju. Grupa 90 dzieci w wieku od 9 do 16 lat będzie wypoczywać w Ośrodku „Bielik” w miejscowości Wisełka na Wyspie Wolin w województwie Zachodniopomorskim w sercu Wolińskiego Parku Narodowego. Wypoczynek dzieci z niezamożnych rodzin z terenu powiatu buskiego jest finansowany m. in. z pieniędzy uzyskanych podczas XII Balu Dobroczynnego, podczas którego zebrano ponad 30 tys. zł. Rekrutacja dzieci na letni wypoczynek odbywa się przy współpracy z Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej.

W odprawie dzieci uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Sekretarz Powiatu Jerzy Służalski, który w imieniu Starosty Buskiego Jerzego Kolarza, złożył dzieciom życzenia udanego i niezapomnianego wypoczynku, a Zarząd Stowarzyszenia „Razem Dzieciom” reprezentowały: Przewodnicząca Stowarzyszenia Bogusława Majcherczak oraz członkowie: Bożena Mierzwa, Teresa Jura i Lidia Kowal.
   Przy organizacji wypoczynku Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” współpracuje z Caritas Diecezji  Kieleckiej, Księdzem Krzysztofem Banasikiem, który w tym roku osobiście przyjechał do Buska-Zdroju na odprawę dzieci.
   Oprócz codziennego plażowania nad morzem, dzieci mają do dyspozycji w ośrodku, w którym będą przebywać: basen, boisko, kompletnie wyposażoną świetlicę. Planowane są również wycieczki: m in. Międzyzdrojów, Świnoujścia i inne. W czasie wolnym będzie realizowany specjalny program, który ma uczyć i bawić.
   Na drogę dzieci otrzymały paczki ze słodyczami, wodę oraz gadżety promujące powiat buski i gminę Busko-Zdrój, po czym odjechały dwoma komfortowymi autokarami. Całusom, uściskom oraz życzeniom udanego wypoczynku nie było końca.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Balu Dobroczynnego oraz sponsorom, dzięki którym realizujemy marzenia dzieci o letnim wypoczynku.

Dziękujemy również: Staroście Buskiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój oraz Stopnicy, Wójtom Gmin, Marszałkowi Województwa, oraz Dyrektorowi Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Winiarach za pomoc finansową i organizacyjną.

Przewodnicząca
Stowarzyszenia „Razem Dzieciom”