Strona główna Aktualności XII "wenecki" Bal Dobroczynny już za nami
XII "wenecki" Bal Dobroczynny już za nami Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Ilona Marzec
czwartek, 12 lutego 2015

Zajawka   W minioną sobotę 7 lutego w Pałacu w Konarach odbył się XII Bal Dobroczynny. Tegorocznej imprezie dobroczynnej przyświecała myśl Świętego Jana Pawła II w brzmieniu:

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

I na szczęście ludzi o wrażliwym sercu nie zabrakło, zarówno tych, którzy nadesłali przedmioty do licytacji, jak i tych, którzy te przedmioty zakupili oraz wzięli udział w Balu. Na tą chwilę organizatorzy doliczyli się kwoty 30 tys. zł., ale jest nadzieja, że ta suma się zwiększy, bowiem wpłaty jeszcze wpływają na konto Stowarzyszenia.
   Tegoroczna zabawa odbyła się w stylu weneckim z odpowiednią oprawą muzyczną i z charakterystycznymi maskami, poprowadzili ją Pani Karolina Kępczyk oraz Pan Artur Świtoń, a do tańca przygrywał zespół Maxi-Music.    Wszyscy goście witani byli przez wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Winiarach i obdarowywani kwiatem i suvenirem. W części artystycznej wystąpili tancerze z Kieleckiego Teatru Tańca oraz finalistka zeszłorocznej edycji programu "The Voice of Poland", mieszkanka Ponidzia Magdalena Paradziej.
    Tradycyjnie podczas Balu zostały ogłoszone wyniki plebiscytu Osobowości Ponidzia 2014. Redaktor Naczelny „Tygodnika Ponidzia”, jeden z patronów medialnych Balu, Pan Czesław Chałat  wręczył nagrody laureatom, które otrzymali: za I miejsce Pani Justyna Nurek Przewodnicząca Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, za II miejsce Pan Roman Duda doktor farmacji, Radny Rady Powiatu w Busku-Zdroju, a za III miejsce Pan Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.

" Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa,
Wtedy proste - dziękuję - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić".

To słowa przesłane od Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Pana Adama Jarubasa do Organizatorów tegorocznego Balu.
   Gorąco dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom, Uczestnikom Balu, Patronom Medialnym, Właścicielom Pałacu w Konarach, a także wszystkim tym, którzy zasilili naszą akcję dobrowolnymi wpłatami, za otwarte serca, za szczodrość, za pomoc i szczególną umiejętność dzielenia się z drugim człowiekiem. A w imieniu dzieci, którym ofiarowaliście Państwo wyjazd na upragnione ferie i wakacje, składamy wielkie dzięki i ślemy w Waszą stronę szczere uśmiechy.

XII BALU DOBROCZYNNEGO

foto: Lidia Tomaszewska